سر خط خبرها:

وضعیت کارمندان گناوه در زمینه بیماری‌های غیر واگیر رصد شود

فکرشهر: رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وضعیت کارمندان شهرستان گناوه در زمینهٔ ۴ بیماری غیر واگیر که به‌عنوان اولویت شهرستان در نظر گرفته‌شده است رصد شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، عیسی صفوی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مجمع سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: رزم در بهداشت و نگه‌داشتن سلامت مردم بسیار سخت‌تر از رزم در میدان جنگ است و اگر ما موفق شویم جامعه را به سمت سلامت‌محور بودن سوق دهیم رسالت حوزه بهداشت را به‌جا آورده‌ایم.

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ۷۲ عامل تهدیدکننده سلامت غیر از ویروس و قارچ و باکتری وجود دارد که هشت مورد آن اولویت سازمان بهداشت جهانی است.

از بین بردن عوامل خطرساز

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر، آلودگی هوا، تورم، اشتغال، آب و فاضلاب، عوامل پسماند و … از عوامل تهدیدکننده سلامت هستند.

صفوی بین کرد: متأسفانه از هشت مورد، هفت آیتم در استان بوشهر وجود دارد و ما امیدواریم فرمانداران با سه بازوی کمکی خود (اندیش گاه سلامت، پیام‌گزاران سلامت و رئیس خانه مشارکت‌های مردمی) در راستای از بین بردن عوامل خطرساز مؤثر بر سلامت جامعه برنامه‌ریزی کند و هر سه ماه یک‌بار به دبیرخانه امنیت غذایی دانشگاه ارائه دهند.

شیب جامعه به سمت سالمندی می‌رود

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: با توجه به اینکه شیب جامعه به سمت سالمندی می‌رود و باید ببینیم وضعیت سالمندان شهرستان گناوه در زمینهٔ بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی چگونه است و اگر از میزان کشوری بیشتر است برای آن برنامه‌ریزی شود.

صفوی اظهار داشت: وضعیت کارمندان شهرستان گناوه در زمینهٔ ۴ بیماری غیر واگیر که به‌عنوان اولویت شهرستان در نظر گرفته‌شده است رصد شود.

رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر ما موفق شویم جامعه را به سمت سلامت‌محور بودن سوق دهیم رسالت حوزه بهداشت را به‌جا آورده‌ایم.

دیدگاه خود را بنویسید