سر خط خبرها:

زلنسکی: سازمان ملل روسیه را از کرسی دائم خود در شورای امنیت محروم کند

فکرشهر: «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین از سازمان ملل خواست تا درباره حمله نیروهای روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین تحقیق کند.

به گزارش فکرشهر به نقل از فارس، وی افزود: «از سازمان ملل می‌خواهیم که روسیه را از کرسی دائم خود در شورای امنیت محروم کند».

رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد: «باید روسیه همانند سازمانی تروریستی مورد بازخواست قرار بگیرد تا به حمله این کشور به اوکراین چراغ سبز نشان داده نشود».

بعد از ادعای کی‌یف درباره حمله موشکی روسیه به مرکز خریدی در مرکز اوکراین، مقامات این کشور خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل شدند.

«سرگئی کیسلیتسیا» نماینده اوکراین در سازمان ملل،‌ طی نامه‌ای به شورای امنیت گفت کی‌یف خواستار برگزاری نشست فوری این شورا در مورد وضعیت اوکراین است.

رسانه‌های اوکراینی پیشتر گزارش داده بودند یک مرکز خرید بزرگ در شهر «کِرِمنچوک» واقع در استان پوتاوا هدف حمله موشکی روسیه قرار گرفته است. گفته می‌شود در این حمله حداقل ۲۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر مجروح شدند. دولت روسیه هنوز درباره این حمله پاسخی نداده است.

سران کشورهای عضو گروه هفت نیز ضمن محکوم کردن حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین، از تداوم فشار تحریم‌ها بر مسکو و بلاروس خبر دادند.

دیدگاه خود را بنویسید