سر خط خبرها:

بایدن: ابتدا به اسرائیل و سپس عربستان سفر خواهم کرد

فکرشهر: رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر گسترش سیاست توسعه طلبی و تجاوزگری نظامی آمریکا در جهان، ادامه حمایت‌های تسلیحاتی از اوکراین را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، شبکه الجزیره، جوبایدن رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که در نشست ناتو برای مقابله با چالش‌هایی که روسیه و چین شکل داده‌اند، متحد شدیم.

وی با تاکید بر گسترش سیاست توسعه طلبی و تجاوزگری نظامی آمریکا در جهان گفت ما حضورمان را در هر نقطه تقویت می‌کنیم و در کشورهای حوزه بالتیک هم حضور خواهیم داشتیم.

بایدن بر مخالفت غرب به رهبری آمریکا با توقف جنگ میان روسیه و اوکراین تاکید کرد و افزود واشنگتن جهان را برای حمایت از اوکراین دور هم جمع کرده و کشورها مشارکت گسترده‌ای در این زمینه دارند.

وی با اشاره به ارائه هفت میلیارد دلار به اوکراین گفت ایالات متحده حضور نظامی خود را در اروپا تقویت کرده و در کشورهای حوزه بالتیک هم حضور(نظامی) خواهد داشت.

بایدن اظهار داشت به پوتین گفتم که حمله به اوکراین سبب افزایش قدرت و اتحاد ناتو خواهد شد و ما همچنان به اوکراین کمک خواهیم کرد تا مطمئن شویم که در برابر روسیه شکست نمی‌خورد.

وی ادعا کرد که توانمندی‌های روسیه به سبب شجاعت نیروهای اوکراینی آسیب دیده است.

بایدن گفت روسیه هرگز بر اوکراین پیروز نخواهد شد و این موضوع مهمی برای ما به شمار می‌رود.

وی بدون اشاره به نقش آمریکا و متحدانش در شعله‌ور کردن آتش جنگ میان روسیه و اوکراین و پیامدهای آن از جمله بحران مواد غذایی در جهان اظهار داشت علت بروز بحران غذا، محاصره تحمیل شده از سوی روسیه بر بنادر اوکراین است.

بایدن در بخش دیگری از سخنانش گفت به اسرائیل(مناطق اشغالی) و در ادامه عربستان سعودی سفر خواهم کرد که طی آن نشستی با کشورهای منطقه در چارچوب کشورهای عضو شورای همکاری و سه کشور عربی دیگر (مصر،اردن و عراق) برگزار خواهد شد.

وی مدعی شد که در این سفر از کشورهای خاورمیانه درخواست افزایش تولید نفت را مطرح نخواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید