سر خط خبرها:

آمریکا، بریتانیا و فرانسه: ایران هنوز از موقعیتی که برای احیای برجام ایجاد شده، استفاده نکرده / از تهران می‌خواهیم فورا به سوالات آژانس درباره مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده احتمالی پاسخ دهد

فکرشهر: بی بی سی نوشت: آمریکا، بریتانیا و فرانسه در بیانیه‌ای در آغاز دهمین کنفرانس بازنگری ان‌پی‌تی بار دیگر تاکید کرده‌اند که ایران «هرگز نباید سلاح هسته‌ای بسازد».

در این بیانیه ابراز تاسف شده که «با وجود تلاش‌های فشرده دیپلماتیک، ایران هنوز از موقعیتی که برای از سرگیری اجرای کامل برجام ایجاد شده، استفاده نکرده است.»

این سه کشور از جمهوری اسلامی خواسته‌اند که به طور کامل به توافق هسته‌ای و قطعنامه مرتبط با آن در شورای امنیت سازمان ملل برگردد.

آمریکا، بریتانیا و فرانسه همچنین از ایران خواستند که «فورا به سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده احتمالی در چارچوب توافق ان‌پی‌تی پاسخ دهد».

پیش از آن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هم در بیانیه‌ای به مناسبت آغاز کنفرانس بازنگری در ان‌پی‌تی به مذاکرات احیای برجام اشاره کرد و گفت «ما طرحی برای بازگشت کامل و دو جانبه به 'برنامه جامع اقدام مشترک' (برجام) تهیه کرده‌ایم که تضمین می‌کند که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نخواهد کرد.»

دیدگاه خود را بنویسید