سر خط خبرها:

سه رقمی شدن بستری‌های کرونایی در استان بوشهر و فوت یک نفر دیگر/ آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۷۵ نفر در شبانه روز گذشته

فکرشهر: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد موارد بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان امروز پس از ۱۴۵ روز سه‌رقمی شد و به ۱۰۷ بیمار افزایش یافت.

به گزارش فکرشهر، حسن ملکی‌زاده افزود: از ادامه سیر صعودی مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان خبر داد و افزود: در شبانه‌روز گذشته ۴۶ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند.
 
وی با اشاره به افزایش موارد بستری در بخش‌های ICU، افزود: در زمان حاضر ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که از این تعداد حال ۵ نفر از آن‌ها وخیم است.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروز آقایی ۶۰ ساله باسابقه بیماری قلبی و عروقی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
 
به گفته وی، در شبانه‌روز گذشته ۳۶ بیمار باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.
 
ملکی زاده با اشاره به آمار کلی مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان گفت: از آغاز شیوع کرونا تا کنون ۱۰۶ هزار و ۸۰۶ نفر مبتلا به کرونا در استان شناسایی و ۲ هزار و ۱۸۱ نفر جان باخته‌اند.
 
وی تاکید کرد: آمار صعودی مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان نگران کننده است و مردم باید ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، دز‌های واکسن خود را تکمیل کنند تا شاهد فاجعه‌ای دیگر نباشیم.

آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۷۵ نفر در شبانه روز گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۸هزار و ۵۴۰ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۷۵ بیمار نیز در این بازه زمانی جان خود را از دست دادند.

از دیروز تا امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۵۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۷۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۶۱۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۸۷ هزار و ۲۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۱۳۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۴۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۱ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۳۶۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده اند.

به این ترتیب مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۷ هزار و ۸۰۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید