سر خط خبرها:

میکروفون روشن رئیس جمهور کره جنوبی دردسرساز شد

فکرشهر: میکروفون روشنی که روی لباس رئیس جمهور کره جنوبی در جریان دیدار هفته گذشته وی با جو بایدن نصب شده بود، دردسر ساز شد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، میکروفون روشنی که روی لباس «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی در جریان دیدار هفته گذشته وی با جو بایدن در نیویورک نصب شده بود، دردسر ساز شد.

براساس گزارش رویترز، ماجرا از این قرار است که میکروفونی که روی لباس رئیس جمهور کره جنوبی در جریان دیدارش با جو بایدن در نیویورک نصب شده بود، پس از این دیدار کوتاه همچنان روشن مانده بوده و لعنت ها و ناسزاهای زیرزبانی وی را فاش کرده است.

پس از افشای این موضوع از سوی رسانه ها، امروز یول سراسیمه اظهار کرد که رسانه های غیرواقعی و جعلی این اظهارات او را منتشر کرده‌اند تا به روابط کره با ایالات متحده آسیب بزنند.

مخالفان یون، وی را به توهین به جو بایدن و کره جنوبی متهم کرده و از یون خواسته‌اند تا بابت این موضوع عذرخواهی کرده و مشاور امنیت ملی، معاونش و وزیر خارجه خود را اخراج کند و اگر اقدامی در این باره انجام ندهد، تصمیمی قاطع برای اخراج آنها خواهند گرفت.  

اما مشاور مطبوعاتی یول ضمن رد این اتهامات تاکید کرد که خطاب یول به پارلمان کشورش بوده و او هیچ اشاره‌ای به جو بایدن نکرده است.

همچنین یول در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره روشن ماندن میکروفونش گفت: به جای یک مناقشه باید بگویم به جز یک، دو یا سه کشور ابرقدرت دنیا، هیچ کشوری در جهان نمی تواند به طور کامل از زندگی و امنیت مردم کشورش با استفاده از ظرفیت های خود، حمایت کند.   

وی با اشاره به اینکه خواستار انجام تلاشی گسترده برای افشای حقیقت است، افزود: من می خواهم بگویم که از بین بردن اتحاد بین دو کشور با انتشار گزارشی که تفاوت فاحشی با حقایق دارد، مردم را در معرض خطر قرار می دهد.

این در حالی است که رسانه های محلی پیشتر گزارش داده بودند که یول در گفتگویی ویدئویی با وزیر خارجه دولتش که در رسانه های این کشور منتشر شده، اظهار کرده که بایدن باید از اینکه کنگره آمریکا لایحه مربوط به سرمایه گذاری در عرصه نوآوری های جهانی را تصویب نمی کند، شرمسار باشد.

رویترز نمی تواند به طور مستقل این اظهارات زیرزبانی یول را تایید کند.

دیدگاه خود را بنویسید