سر خط خبرها:

واکنش آمریکا به تهدید ایران درباره تعیین سقف زمانی برای مذاکرات احیای توافق هسته ای: برجام در دستور کار ما نیست

فکرشهر: معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۹ فروردین در واکنش به اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، درباره احیای توافق هسته‌ای بار دیگر تاکید کرد که این توافق در دستور کار دولت بایدن نیست.

به گزارش فکرشهر به نقل از انتخاب، ودانت پاتل در کنفرانس خبری روزانه این وزارتخانه و در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات حسین امیرعبداللهیان گفت: «برجام در دستور کار نیست. در حال حاضر نقض حقوق بشر  و ارسال تسلیحات به روسیه برای استفاده در حملات بی‌رحمانه علیه زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین در صدر دستور کار ما در مورد حکومت ایران قرار دارد.»

او اضافه کرد: «البته ما همچنان نگران پیشرفت‌های هسته‌ای ایران هستیم و رئیس جمهوری بایدن کاملا متعهد است که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.»

ودانت پاتل تاکید کرد که دولت جو بایدن همچنان معتقد است که «دیپلماسی بهترین راه» برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران است، و ایالات متحده هیچ گزینه‌ای را از روی میز حذف نکرده است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره از طرحی در مجلس شورای اسلامی برای تعیین سقف مذاکرات هسته‌ای خبر داد و گفت: «درهای مذاکره برای همیشه باز نخواهد ماند.»

دیدگاه خود را بنویسید