سر خط خبرها:

لزوم همکاری شهرداری ها در بازرسی با اداره ی استاندارد

فکرشهر: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: شهرداری‌ها در بازرسی از جایگاه‌های CNG با استاندارد همکاری کنند.به گزارش فکرشهر، محمدرحیم بهره‌مند در گردهمایی شهرداران و دهیاران استان بوشهر اظهار داشت: از آنجا که از 31 جایگاه CNG موجود تعداد 21 جایگاه، متعلق به شهرداری‌های این استان است، انتظار داریم در زمینه بازرسی از این جایگاه‌ها همکاری ویژه‌ای با استاندارد داشته باشند.

فکرشهر: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: شهرداری‌ها در بازرسی از جایگاه‌های CNG با استاندارد همکاری کنند.

به گزارش فکرشهر، محمدرحیم بهره‌مند در گردهمایی شهرداران و دهیاران استان بوشهر اظهار داشت: از آنجا که از 31 جایگاه CNG موجود تعداد 21 جایگاه، متعلق به شهرداری‌های این استان است، انتظار داریم در زمینه بازرسی از این جایگاه‌ها همکاری ویژه‌ای با استاندارد داشته باشند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه این بازرسی‌ها از ابتدای خرداد ماه امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: بررسی ایمنی مخازن جایگاه‌های سوخت CNG از آن جهت حایز اهمیت است که خوردگی فلزات به کار رفته در تجهیزات آن‌ها به ویژه مخازن، در اثر رطوبت، بسیار بالاست و اغلب جایگاه‌ها نیز در محدوده شهرها قرار دارند.

وی اظهار داشت: تجهیزاتی که برای اماکن تفریحی و ورزشی پارک‌ها و شهربازی‌ها خریداری می‌شود، باید مطابق با استانداردهای ملی باشد.

بهره‌مند به ساماندهی وضعیت شرکت‌های نصاب آسانسور در استان اشاره کرد و افزود: پایان کار ساختمانی فقط در صورت اخذ گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور از اداره کل استاندارد استان بوشهر توسط مالک، اعطا شود.

مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان نسبت به استفاده از محصولات غیراستاندارد در ساخت و سازها هشدار داد و گفت: با توجه به زلزله‌های اخیر، انتظار می‌رود تجربه‌های جدیدی در صنعت ساختمان این استان کسب شده باشد، بنابراین باید توجه داشت در ساخت و سازها به ویژه پروژه‌های عمرانی استان، از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده شود.

منبع:فارس