سر خط خبرها:

تسریع در اجرای طرح آب‌ شیرین‌کن بوشهر

فکرشهر: استاندار بوشهر بر تسریع اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر با هدف مقابله با کم‌آبی در این استان تاکید کرد.\r\n

فکرشهر: استاندار بوشهر بر تسریع اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر با هدف مقابله با کم‌آبی در این استان تاکید کرد.
 
به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات منابع آب در بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ صرفه‌جویی آب اظهار داشت: مسئولان و کارشناسان باید راهکارهای مختلف برای حل مشکلات آب را در برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین کنند.

وی افزود: با وجود اینکه بخش زیادی از آب استان بوشهر از خارج استان تامین می‌شود باید نسبت به میزان و نحوه مصرف آن دقت بیشتری داشته باشیم.

سالاری بر مشارکت بیشتر مردم در مصرف بهینه آب تاکید کرد و گفت: مردم می‌توانند نقش تاثیرگذاری در کنترل و مدیریت مصرف آب داشته باشند و سبب جلوگیری از بحران کم‌آبی شوند.

استاندار بوشهر با اشاره به بحران کم‌آبی در برخی نقاط استان بوشهر اضافه کرد: خشکسالی‌های چند سال اخیر نیز بر این بحران افزوده است اما با اجرای طرح‌های مختلف مشکلات کمبود آب استان را حل خواهیم کرد.

سالاری بیان کرد: به منظور حل مشکلات کم‌آبی در نقاط مختلف استان، آب و فاضلاب باید نسبت به حفر 13 حلقه چاه جدید اقدام کند، ضمن اینکه برای این طرح اعتباری حدود 32 میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.

وی گفت: این طرح باید تا قبل از آغاز فصل گرما در استان اجرایی شود ضمن اینکه در کنار این اقدام 24 حلقه چاه کف‌شکنی و 32 حلقه دیگر به تجهیزات لازم مجهز می‌شود.

استاندار بوشهر بر تسریع در اجرای طرح آب شیرین کن بوشهر تاکید کرد و گفت: برای تسریع در اجرای ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن بوشهر لازم است با همکاری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر و منابع طبیعی جانمایی مناسبی صورت بگیرد. /ص

منبع: فارس