سر خط خبرها:

بهبود 400 معتاد بوشهری طی یک سال اخیر

فکرشهر: پرآور با اشاره به بهبود 400 نفر از معتادان در استان بوشهر طی یک سال اخیر، خاطرنشان ساخت: باید زمینه اشتغال و تحصیل این افراد فراهم شود و برای بازگشت این افراد خانواده و اجتماع تلاش شود...

فکرشهر: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: مهارت‌افزایی بهبود یافتگان مواد مخدر برای اشتغال ضروری است.

به گزارش فکرشهر، محمد حسن پرآور در جمع بهبود یافتگان اعتیاد استان بوشهر ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: شما مسیر صحیح را انتخاب کرده‌اید و همه مسئولان باید تلاش کنند تا امکانات و اعتبارات مورد نیاز را برای حمایت از شما به کار بگیرند.

وی با اشاره به لزوم حمایت همه سازمان‌های از طرح‌های ترک اعتیاد و همراهی با دولت در این زمینه، اضافه کرد: برای مقابله جدی با اعتیاد مردم باید پیش قدم شوند و آگاهی‌بخشی لازم در این زمینه صورت بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر ادامه داد: بیش از سه هزار و 700 شهید در راه مقابله با اعتیاد و سوداگران و قاچاقچیان جان خود را نثار کرده‌اند و دشمنان همچنان دست بردار نیستند و برای ترویج اعتیاد برنامه دارند.

وی با اشاره به هزینه‌های بسیار زیادی صورت گرفته برای انسداد مرزهای کشور برای جلوگیری از ورود مواد مخدر، تاکید کرد: انواع جدید مواد مخدر نیز به‌صورت مداوم وارد کشور می‌شود و مواد صنعتی تولید و توزیع می‌شود که یک معضل جهانی است و مردم نیز باید در کنار دولت برای مقابله با این موضوع تلاش کنند.

بهبود 400 نفر از معتادان در استان بوشهر طی یک سال اخیر

پرآور خواستار همکاری مداوم مردم با بهزیستی، علوم پزشکی و سازمان‌های مردم نهاد در مقابله با اعتیاد شد و بیان داشت: تقویت ایمان می‌تواند راهکار بسیار خوبی برای جلوگیری از رفتن جوانان به سمت اعتباد باشد و خانواده‌ها باید در انتخاب دوستان فرزندان خود نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به بهبود 400 نفر از معتادان در استان بوشهر طی یک سال اخیر، خاطرنشان ساخت: باید زمینه اشتغال و تحصیل این افراد فراهم شود و برای بازگشت این افراد خانواده و اجتماع تلاش شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر بر لزوم همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بهبود یافتگان مواد مخدر تاکید کرد و افزود: باید با افزایش مهارت بهبود یافتگان مواد مخدر زمینه برای اشتغال آنها فراهم شود.

وی با بیان اینکه اراده مشاوره می‌تواند در جلوگیری از لغزش بهبودیافتگان نقشی اساسی داشته باشد، اظهار داشت: امکانات مورد نیاز باید برای ارتقای سطح سلامت بهبود یافتگان در اختیار انها قرار بگیرد.

منبع:مهر