سر خط خبرها:

گروه‌های پرخطر و کرونایی شناسایی و قرنطینه می‌شوند

فکرشهر: استاندار اردبیل گفت: در جریان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرهای استان گروه‌های پرخطر و کرونایی شناسایی و قرنطینه می‌شوند.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، اکبر بهنامجو امروز ۱۲ فروردین اظهار کرد: این اقدام در شهرهای کوچک استان آغاز شده و هر یک از شهرستان‌ها در محدوده خود می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

استاندار اردبیل ادامه داد: این افراد در پروسه زمانی ۱۵ روزه خدمات درمانی و معیشتی دریافت می‌کنند تا بعد از رفع مشکل‌، زندگی روزمره به روال عادی برگردد.

وی یادآور شد: در این خصوص نیاز به همکاری خیران بوده و با استفاده از ظرفیت این افراد می‌توانیم گروه‌های پرخطر کرونایی را در بازه زمانی مشخص قرنطینه کنیم.

به گفته بهنامجو اردبیل در بحث غربالگری جزو استان‌های برتر بوده و توانسته درصد بیشتری از جمعیت را غربالگری کند.

وی در مورد تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز نیز گفت: ماسک و تجهیزات پزشکی مازاد بر نیاز استان توسط مبتکران تولید شده و در اقدامی مهم توانستند در ظرف ۱۲ روز  خط تولید ماسکn۹۵ را راه اندازی کنند.

استاندار با بیان اینکه داروخانه‌های استان از لحاظ ماسک و مواد ضدعفونی کننده اشباع شده، اضافه‌کرد: تولیدکنندگان استان این مواد را حتی به استان‌های دیگر هم فرستاده‌اند.

وی یادآور شد: خط تولید لباس و تجهیزات مخصوص پرستاری کرونا نیز در استان راه‌اندازی شده و بر اساس سفارش‌های داده شده نیاز داخل استان و سفارش سایر استان‌ها را تولید می‌کند. 

بهنامجو از ساخت ربات پرستار توسط فناوران استان خبر داد و گفت: فناوران استان این ربات را به بیمارستان امام خمینی اهدا کرده ضمن اینکه کابین ضدعفونی کننده هم  توسط مبتکران استانی ساخته شده است.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا تمام مراکز گردشگری استان تعطیل شده و هیچ گردشگری وارد نشده و  فقط افراد بومی استان که در نقاط دیگر کشور ساکن هستند برای دیدن اقوام و یا والدین خود به استان سفر کرده‌اند.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا  هتلداران و متصدیان آب‌های گرم معدنی اقدام به تعطیلی مراکز گردشگری خود کرده‌اند.

بهنامجو با بیان اینکه تمام مرزهای داخلی و خروجی استان کنترل می‌شود، از ادامه تجارت مرزی در مرز آذربایجان و با روسیه خبر داد.

وی گفت: با اینکه ورود گردشگر به استان در حد صفر است ، اما مبادلات اقتصادی با همسایگان ادامه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید