سر خط خبرها:
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در جمع فرمانداران بوشهر و هرمزگان:

فرمانداران، پیش از انتصاب آموزش های لازم را ببینند

فکرشهر: مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: فرمانداران پیش از انتصاب باید آموزش های کاربردی و لازم در حوزه وظایف خود و همچنین قوانین را فرا گیرند...

فکرشهر: مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: فرمانداران پیش از انتصاب باید آموزش های کاربردی و لازم در حوزه وظایف خود و همچنین قوانین را فرا گیرند.

به گزارش فکرشهر، علی پورعلی مطلق روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی فرمانداران استان های بوشهر و هرمزگان در بوشهر افزود: فرمانداران هنگام انتصاب باید با قوانین به روز آشنا بوده و بر وظایف یک فرماندار اشراف داشته باشند.

وی تصریح کرد: بمنظور انجام هرچه بهتر امور لازم است فرمانداران پیش از انتصاب و یا ابتدای فرمانداری خود آموزش های کاربردی را فرا گیرند و مباحث و توجیه های لازم مربوط به حوزه مسوولیت خود را در اختیار داشته باشند.

پورعلی مطلق با بیان اینکه کارگاه آموزشی فرمانداران سه ماه است، گفت: این کارگاه هر هفته در یک استان و با مشارکت چند استان همجوار برگزار می شود که بازتاب خوبی نیز داشته است.

وی تصریح کرد: حداقل 300 فرماندار در سطح استان ها مشغول به خدمت هستند و برخی از فرمانداران پیش از انتصاب تجربه فرمانداری را داشته اند اما آموزش های کاربردی و لازم را ندیده اند.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: تلاش ما این است که با استمرار این کارگاه های آموزشی و ارتقا کیفی فعالیت آنها، مشکل عدم آشنایی برخی فرمانداران با وظایف، حیطه اختیارات و قوانین روز را برطرف کنیم.

پورعلی مطلق افزود: هرچقدر تسلط فرمانداران بر قوانین و اشرافیت آنان به اختیارات و وظایف خود بالاتر برود بدون شک سطح کمی و کیفی خدمت به مردم نیز بطور چشمگیری افزایش می یابد.

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: امیدواریم این کارگاه آموزشی با آشناسازی فرمانداران به وظایف خود و قوانینی که قانون گذار مشخص می کند، زمینه توسعه شتابان استان ها را فراهم کند.

به نوشته ی ایرنا، سید اسماعیل موسوی افزود: این آموزش های کاربردی با ارتقای شاخص های خدمت، نقش قابل توجهی در شتاب بخشی به روند توسعه همه جانبه دارد.