سر خط خبرها:

وزیر بهداشت آلمان: واکسن ها در پیشگیری از نوع جدید ویروس کرونا نیز موثر هستند

فکرشهر: وزیر بهداشت آلمان از تاثیر واکسن ها در پیشگیری از نوع جدید ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: وزیر بهداشت آلمان گفته است که واکسن ها در پیشگیری از نوع جدید ویروس کرونا نیز موثر هستند.

وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه گفت، کارشناسان اتحادیه اروپا معتقدند واکسن های موجود کرونا در برابر ویروس کرونای جدید در انگلیس نیز موثر است.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان با استناد به "گفتگوهای متخصصان اتحادیه اروپا" گفت: "طبق همه آنچه که ما تاکنون می دانیم سویه جدید ویروس، هیچ تاثیری بر واکسن های کرونا ندارد و این واکسن های موجود به همان اندازه در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر باقی می مانند.

وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه هفته گذشته از یافت شدن نوع جدید ویروس کرونا با  قدرت شیوع سریع‌تر در این کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بی‌بی‌سی» «مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس گفت که دستکم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

وزیر بهداشت انگلیس به نمایندگان مجلس عوام این کشور گفته که نوع جدیدی از ویروس کرونا شناسایی شده که ممکن است شیوع سریع تری داشته باشد. وی گفت که به سازمان جهانی بهداشت در این زمینه  اطلاع رسانی شده است.

 در پی انتشار اخباری از کشف نسخه جدید و جهش‌یافته ویروس کرونا در انگلیس شماری از کشورها پروازهای خود به آن کشور را تعلیق کرده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید