سر خط خبرها:

درخواست کمک از پلیس با درخواست چلوکباب و نوشابه

فکرشهر: مرکز ۱۱۰ با اعلام موضوع به کلانتری حوزه استحفاظی اعلام و اکیپی از مأموران به محل اعزام می‌شوند و در بررسی‌ها متوجه بروز اختلاف شدید خانوادگی بین تماس گیرنده و شوهرش می‌شوند.

به گزارشفکرشهر از مهر، معاون اجتماعی انتظامی فارس گفت: زنی که با درخواست چلوکباب و نوشابه، از پلیس ۱۱۰ در شیراز امدادخواهی کرده بود، با هوشیاری کاربر و همراهی پلیس از یک درگیری خانوادگی پیشگیری کرد.

 سرهنگ کاووس محمدی گفت: به دنبال تماس یک زن در شیراز با مرکز ۱۱۰ و طرح درخواست ارسال چلوکباب و نوشابه، به واسطه هوشیاری و دقت کاربر مرکز، موفق به دریافت کمک و خدمات مشاوره‌ای مأموران انتظامی و پایان دادن به یک مشاجره خانوادگی با همسرش شد.

وی تصریح کرد: این شهروند طی تماس با مرکز ۱۱۰ درخواست ارسال «یک دست چلوکباب با نوشابه» می‌کند؛ کاربر ابتدا پاسخ می‌دهد که با مرکز ۱۱۰ تماس گرفته است و در ادامه متوجه تلاش برای ایجاد پوشش امدادخواهی از سوی تماس گیرنده می‌شود.

معاون اجتماعی انتظامی فارس ادامه داد: در این مکالمه، تماس گیرنده می‌گوید: سلام ببخشید بیرون بر، چلوکباب می‌خواهم با نوشابه؟ کاربر ۱۱۰ پاسخ می‌دهد: شما با ۱۱۰ تماس گرفته‌اید و چلوکباب می‌خواهید؟، تماس گیرنده می‌گوید: بله، بله از دیشت تا حالا غذا نخورده‌ام و بسیار گرسنه‌ام.

محمدی تاکید کرد: کاربر با درک موقعیت تماس گیرنده، اعلام می‌کند: آیا شما قادر به صحبت کردن نیستید و کسی کنارتان است؟، امدادخواه پاسخ می‌دهد که بله.

وی یادآور شد: کاربر ۱۱۰ با گرفتن آدرس فرد امدادخواه، از او در مورد تعداد افراد حاضر در محل و اینکه این افراد مسلح هستند یا خیر نیز سوال کرده و درخواست می‌کند که با عدد و بله و خیر پاسخ دهد.

محمدی افزود: مرکز ۱۱۰ با اعلام موضوع به کلانتری حوزه استحفاظی اعلام و اکیپی از مأموران به محل اعزام می‌شوند و در بررسی‌ها متوجه بروز اختلاف شدید خانوادگی بین تماس گیرنده و شوهرش می‌شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس اعلام کرد: خانم تماس گیرنده، به دلیل واهمه از شوهرش، به شیوه‌ای خاص با مرکز ۱۱۰ تماس گرفته و یاری طلبیده بود.

سرهنگ محمدی گفت: این موضوع به واسطه عملکرد هوشمندانه و به موقع تماس گیرنده و البته هوشیاری و احساس مسئولیت کاربر ۱۱۰ منجر به جلوگیری از بروز مشکل غیرقابل جبران شد.

این مقام انتظامی از شهروندان درخواست کرد که در مواقع بروز مخاطرات و مشکلات، از طریق مرکز ۱۱۰ امدادخواهی خود را طرح کنند.

محمدی افزود: نیروی انتظامی همواره در مسیر خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده است و این موضوع به شیوه‌های مختلف به اثبات رسیده است.

دیدگاه‌ها

ناشناس

بازم خدا رو شکر که کاربر110 ادم خنگی نبوده و البته ذکاوت اون زن هم ستودنیه. فکر کنم چندوقت قبل یه کلیپ همینجوری تو فضای مجازی پخش شده بود البته اون برای آمریکا بود. خوبه که چیزای خوب رو یاد بگیریم

دیدگاه خود را بنویسید