سر خط خبرها:
در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران

طرح‌ آبرسانی به ۲۴ روستای استان بوشهر بهره‌برداری شد

فکرشهر: طرح آبرسانی به ۲۴ روستای استان بوشهر درهفته پنجم از پویش سراسری "هر هفته الف - ب - ایران" روز دوشنبه در آیینی ویدئو کنفرانسی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این آیین گفت: برای اجرای طرح آبرسانی به ۲۴ روستای استان بوشهر ۶۵۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده‌است.

عبدالحمید حمزه‌پور اضافه کرد: در اجرای این طرح علاوه بر حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه، ۲۵ کیلومتر خط انتقال و بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع در روستاها احداث شده‌است.
وی اظهار کرد: این روستاها تا پیش از این از آب مناسب و پایدار برخوردار نبودند و با اجرای این طرح ضمن برطرف کردن مشکلات شبکه آب این روستاها زمینه تامین آب پایدار و از هدر رفت آب در شبکه‌های فرسوده جلوگیری شد.

حمزه پور ادامه داد: در اجرای طرح آبرسانی به ۲۴ روستای استان بوشهر ۲ هزار و ۵۳۷ خانوار با جمعیت بیش از ۱۸ هزار نفر در شهرستان‌های تنگستان، دشتی، بوشهر و دشتستان از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: منابع آب این طرح‌ها از محل خط آبرسانی کوثر و چاه‌های تنگ‌سدر تامین شده‌است.

وی یادآور شد: طرح‌های مهم دیگر آبرسانی در روستاها و شهرهای استان بوشهر نیز در دست اجرا است که امسال درمناسبت‌های مختلف افتتاح و بهره‌برداری می‌شوند.

حمزه پور تاکید کرد: برای گذر از تابستان پیش رو مدیریت مصرف آب باید در دستور کار همه مشترکان قرار گیرد و قطع انشعابات غیرمجاز از جمله خانه باغ‌ها در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به احداث مجتمع های روستایی در دولت تدبیر و امید بیان کرد: سهم استان بوشهر از احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی ۱۱ طرح در قالب ۲۵۰ روستا است که تاکنون مجتمع های آبرسانی به ۷۰ روستا بهره‌بردرای  شده‌است.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: هم اکنون ۴۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی مورد نیاز مردم استان بوشهر از طریق آب شیرین‌کن‌ها تامین می‌شود که در آینده به ۱۵۰ هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.

دیدگاه خود را بنویسید