سر خط خبرها:

تعطیلی دو هفته‌ای فعلا منتفی شد / وزیر کشور: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی دارد

فکرشهر: وزیر کشور و رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در نشست خبری آخرین تصمیمات این قرارگاه را تبیین کرد.

به گزارش فکرشهر از باشگاه خبرنگاران، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در نشست خبری با موضوع آخرین مصوبات این قرارگاه مطالبی را تبیین کرد.

رحمانی فضلی در ابتدای این نشست گفت: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی و اقناع و همراه سازی مسئولان و مردم دارد.

وی افزود: اگر این روند به صورت دقیق برنامه ریزی نشود، چه بسا نتوانیم به هدف مورد نظر برسیم. باید برای این موضوعات اقناع صورت گیرد و مقرر شد نسبت به این موضوع مطالعه دقیق‌تری انجام شود و این موضوع را در ستاد مورد بررسی قرار دهیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با بیماری کرونا خاطرنشان کرد: یک سال و نیم است که تحت فشار شرایط کرونایی و سه سال و نیم تحت فشار تحریم هستیم که مشکلات و سختی‌های ناشی از آن‌ها به گونه‌ای است که هرگونه اقدامی باید کاملا هوشمندانه، دقیق و هدفمند صورت بگیرد.

وی ادامه داد: تعطیلات به عنوان یکی از راه‌های اقدام و اثرگذاری است، اما انجام این کار نیاز به مقدمات، تمهیدات، برنامه‌ریزی، اقناع سازی و همراه سازی همه مسئولان و به ویژه همراهی مردم را می‌خواهد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: با خدمات کادر درمان را قدردانی و احترام کنیم. موضوعی که مورد تائید اغلب بخش‌ها بود، این است که با توجه به اینکه نوع جرایم با نوع تخلفات هماهنگی ندارد و کم است، باید به نوعی تصمیم گیری شود که اثرگذاری جرایم افزایش یابد و مقرر شد اصناف و بخش‌های مختلف پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم در کنار رعایت دستورالعل ها، واکسیناسیون عمومی است و مقرر شد در این امر تسریع شود. از هفته آینده تولید واکسن ایرانی افزایش می‌یابد و به بیش از یک میلیون دوز در هفته می‌رسد. وزارت بهداشت برای تزریق روزی ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار واکسن آماده است.

وزیر کشور گفت: واکسیناسیون مانع ابتلا نمی‌شود هرچند ابتلا را سبک‌تر می‌کند، اما اگر کسی بیماری زمینه‌ای داشته باشد و مبتلا باشد حتی اگر واکسن زده باشد امکان اینکه جانش را از دست بدهد وجود دارد.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: تلقی غلط روئین تن شدن با واکسن را کنار بگذاریم و همه کسانی که واکسن زده‌اند شرایط را عادی ندانند و دستورالعمل‌ها را رعایت کنند. در خصوص محرم کمیته امنیتی انتظامی تصمیمات بسیار خوبی گرفته‌اند. دستورالعمل‌های پیشنهادی وزارت بهداشت تصویب شده است به همه جوامع مذهبی و مساجد ابلاغ کردیم و سازمان تبلیغات متولی و مسئول رعایت این دستورالعمل‌ها است که عمدتا در فضای باز و با تعداد کمتری است.

دیدگاه خود را بنویسید