سر خط خبرها:

امام جمعه بوشهر: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر کمال آفرین

فکرشهر: نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر کمال آفرین و عامل نجات آفرین و بال رشد است

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مکمل هم هستند، افزود: امر به معروف و نهی از منکر مانند ریل یک قطار هستند و هر دو باید در کنار هم قرار داشته باشند. 

وی با اشاره به این که شاخصه اصلی امر به معروف و نهی از منکر، نجات آفرینی و کمال زایی است، گفت: اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه سقوط می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یکی دیگر از شاخصه‌های امر به معروف و نهی از منکر را مسأله محور بودن عنوان نمود و بیان کرد: مسأله محور بودن در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و تبیین اولویت‌ها بر اساس دانش جامعه شناسی و روانشناسی جغرافیای محیطی یک کار ضروری است و الحمدلله سال هاست که این کار در استان بوشهر انجام شده و هم اینک نیز در حال انجام است.

دبیر ستاد امر به معروف کشور نیز در ادامه با اشاره به تغییر دولت و روی کار آمدن دولت جدید با رویکرد جدید و ایجاد تحول در روال برنامه‌های اجرایی کشور، اظهار داشت: در مبحث امر به معروف و نهی از منکر نیاز هست که ما نیز برنامه جدید و تحولی داشته باشیم.

دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی داشتن برنامه قابل سنجش و ارزیابی را بسیار مهم عنوان نموده و افزود: ما باید نقشه راهی مشخص کنیم که در این نقشه راه هر قسمتی نقش خودش را مشخص کند.

وی ادامه داد: برای این مسأله ما نیاز داریم که دبیران استانی هر کدام یک برنامه تحولی کاربردی و مسأله محور مشخص یک ساله ارائه کنند و در این برنامه مشخص شود که هر استان قرار است در آینده به چه نقطه‌ای برسد.

دیدگاه خود را بنویسید