سر خط خبرها:
مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر:

پایین بودن سرانه مطالعه زیبنده استان بوشهر نیست

فکرشهر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: پایین بودن سرانه مطالعه در بین استان‌های کشور پذیرفتنی نیست و برای بهبود وضعیت موجود همه باید تلاش کنیم.

به گزارش فکرشهر از مهر، محمد مظفری ظهر سه‌شنبه در آئین اختتامیه نخستین دوره انتخاب کتاب سال شهرستان دشتی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران در شهریور سال جاری، استان بوشهر از استان‌های رده آخر در سرانه مطالعه است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر ادامه داد: پایین بودن سرانه مطالعه یک زنگ خطر برای سراسر استان به حساب می‌آید که باید به این موضوع اهتمام ویژه ورزید.

وی افزود: با توجه با سابقه استان در حوزه فرهنگ و عنوان اولین‌ها در بخش‌های مختلف بخصوص در حوزه چاپ و نشر، پایین بودن سرانه مطالعه اتفاق خوبی نیست و برای افزایش کتاب‌خوانی در بین عامه مردم تلاش همگانی نیاز است و دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد باید در این راستا بیش از گذشته فعال باشند.

مظفری با بیان اینکه دستگاه‌های تخصصی حوزه کتاب باید در این حوزه اقدام مضاعفی انجام دهند، افزود: شهرداری‌ها باید حتماً در زمینه پرداخت نیم درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: یقیناً مدیریت فرمانداران و برگزاری جلسات منظم انجمن کتابخانه‌های شهرستان‌ها نیز می‌تواند در این مسیر به توسعه کتاب‌خوانی کمک شایانی کند.

مظفری با بیان اینکه شهرستان دشتی در حوزه کتاب در سال‌های گذشته جهش بسیار خوبی داشته افزود: هم افزایی مسئولان و نویسندگان شهرستان دشتی در حوزه کتاب باید در سراسر استان به عنوان نمونه اجرایی شود.

وی از تعداد بالای کتاب‌های چاپ شده در شهرستان، موفقیت باشگاه‌های کتابخوانی این شهرستان در کشور فعالیت مستمر در روستاها و همراهی شورای شهر و شهرداری و مسئولین شهرستان تقدیر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید