سر خط خبرها:

300 معتاد بهبودیافته استان بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند

فکرشهر: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال در کشور ۵۰ هزار نفر از معتادان بهبود یافته مهارت‌افزایی می‌شوند گفت: سهم استان بوشهر از این تعداد ۳۰۰ نفر است که تاکنون ۱۶۱ نفرشان دارای توانمندی مهارتی شده‌اند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عبدالمجید دراهکی در نشست بررسی وضعیت مهارت‌آموزی بهبودیافتگان از اعتیاد اظهار داشت: علاوه بر 15مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، آموزشگاه‌های بخش خصوصی برای مهارت‌آموزی با انعقاد تفاهم‌نامه به صورت رایگان خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه معتادان بهبود یافته از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برخوردار می‌شوند خاطرنشان کرد: برای سال 1397 برنامه ویژه‌ای در مهارت‌آموزی معتادان بهبود یافته تدوین شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر مهارت‌آموزی را در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از گرایش دوباره معتادان بهبودیافته را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد:در این راستا و بر اساس برنامه چشم‌انداز امسال در کشور 50 هزار نفر از معتادان بهبود یافته مهارت‌افزایی می‌شوند.

دراهکی با اشاره به اجرای طرح مهارت‌آموزی معتادان بهبود یافته از 20 مرداد ماه خاطرنشان کرد: امسال 300 نفر از معتادان بهبودیافته استان بوشهر مهارت‌افزایی می‌شوند که تاکنون 161 نفرشان دارای توانمندی مهارتی شده‌اند.

وی آموزش مهارتی را از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد برای معتادان بهبودیافته دانست و تاکید کرد: این افراد پس از کسب مهارت و رهایی از بند به سبب داشتن مهارت زمینه اشتغال آنان فراهم می‌شود که مجددا به اعتیاد برنگشته و زندگی سالمی در پیش می‌گیرند.

بازتوانی 300 معتاد در اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی زندانیان استان بوشهر

سید قاسم طباطبایی مهر با اشاره به جمعیت کیفری زندان استان بوشهر افزود: بیشترین زندانیان استان بوشهر در حوزه سرقت است که ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن مهارت برای اشتغال است.

وی، با اشاره به راه‌اندازی اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی زندانیان استان بوشهر خاطرنشان کرد: حرفه‌آموزی و ارائه آموزش‌های تخصصی مهارتی به زندانیان امر مهمی است که اداره کل زندان‌های استان آنرا مورد توجه قرار داده است. 

مدیرکل زندان‌های استان بوشهربا اشاره به استقرار 300 معتاد در اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی زندانیان استان بوشهر گفت: در این اردوگاه 300 معتاد بازپروری، بازتوانی و بازسازگاری اجتماعی می‌شوند.

طباطبایی مهر با بیان اینکه مهارت‌آموزی در این اردوگاه مورد توجه و تاکید قرار دارد افزود: علاوه بر نگه‌داری زندانیان به عنوان امانت، زمینه بازپروری و مهارت‌آموزی آنان با انعقاد قرار داد با آموزش فنی و حرفه‌ای فراهم شده است.

وی، با اشاره به فعالیت ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بیان کرد: امسال تاکنون 47 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان بوشهر با پرداخت 97 میلیارد ریال بدهی آنان  از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر از آزادی 22 زندانی از طریق برنامه ماه عسل خبرداد و گفت: این زندانیان که به دلایل مالی، مهریه، نفقه و دیه در زندان بودند پس از گذشت شکات با پرداخت سه میلیارد و 520 میلیون ریال از زندان آزاد شدند.

دیدگاه خود را بنویسید