سر خط خبرها:

شهرستان گناوه به قطب گردشگری کشور تبدیل شود

فکرشهر: امام جمعه بندر گناوه گفت: این بندر با داشتن بازارهای تجاری و سواحل زیبا و کم نظیر، از ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور برخوردار است.به گزارش فکرشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفت وگو با ایرنا افزود: اگرچه امکانات این شهرستان 92 هزار نفری محدود است اما در تعطیلات نوروز امسال شاهد حضور بیش از سه میلیون مسافر نوروزی در این شهرستان بودیم.

فکرشهر: امام جمعه بندر گناوه گفت: این بندر با داشتن بازارهای تجاری و سواحل زیبا و کم نظیر، از ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور برخوردار است.

به گزارش فکرشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفت وگو با ایرنا افزود: اگرچه امکانات این شهرستان 92 هزار نفری محدود است اما در تعطیلات نوروز امسال شاهد حضور بیش از سه میلیون مسافر نوروزی در این شهرستان بودیم.

وی افزود: اعتقاد دارم که هیچ یک از شهرستان های استان بوشهر جواب گنجایش چنین جمعیتی را نمی دهد اما شهرستان گناوه با تلاش شبانه روزی مسوولان ومردم وبسیج همه امکانات توانست در ایام تعطیلات بدون بروز مشکل حادی میزبان این جمعیت قابل توجه باشد.

وی اظهار کرد: بابرنامه ریزی لازم باید محدوده ساحل گناوه را با احداث پل ارتباطی روی خور منتهی به روستای مال خلیفه ادامه و تا قلعه حیدر و چاهک گسترش دهیم تا جمعیت زیادی که وارد این شهرستان می شوند بتوانند تعطیلات خود را با کمترین مشکل بویژه در زمینه فضای اسکان سپری کنند.

رکنی حسینی با اشاره به این که ظرفیت و جایگاه ممتازی را درزمینه ساحل و تجارت خداوند متعال نصیب مردم این دیار کرده است، گفت: چنانچه این ظرفیت ها را بخوبی شکوفا کنیم تبعات و برکات آن شامل حال همگان خواهد شد.

وی ادامه داد: درسال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید همه مسوولان شهرستان با کمک مقام های استانی همت کنند با اجرای پروژه های مهم، زیرساخت های گردشگری گناوه را افزایش دهند.

امام جمعه گناوه گفت: انتظار ما از دولت تدبیر وامید این است که همان طوری که در استان خوزستان چند منطقه آزاد تجاری مورد تصویب هیات وزیران قرارگرفت در استان بوشهر هم یک یا چند منطقه را به عنوان مناطق آزاد مصوب کنند.

وی افزود: با محقق شدن این مهم تحول خوشایندی در زندگی مردم استان بوشهر ایجاد خواهدشد.

شهرستان گناوه به لحاظ برخورداری از سواحل زیبا وماسه ای مشرف بر پهنه خلیج همیشه فارس و وجود بازارهای تجاری باعرضه کالاهای متعدد خارجی با نرخ های متعادل، سالانه پذیرای انبوه مسافران وگردشگران از اقصی نقاط کشور است.