سر خط خبرها:

۸۷ درصد از شهرداران استان بوشهر منصوب شده‌اند/ آبپخش تنها شهر استان است که شهردارش بانو است و دیگر شهرداران استان آقا هستند

فکرشهر: استان بوشهر ۴۰ شهر دارد که به گفته مدیرکل شهری و شوراهای استانداری تا کنون ۸۷درصد از شهرداران استان منصوب شده‌اند.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، هوشنگ رستم‎‌پور  گفت: تاکنون ۸۷ درصد شهرداران انتخاب شده‌اند. طبق این گفته و با توجه به اینکه استان بوشهر ۴۰ شهر دارد یعنی تا کنون شهردار ۳۵ شهر منصوب شده‌اند.

استاندار بوشهر ۱۹ مهر از شورا‌هایی که هنوز شهردار انتخاب نکرده بودند خواسته بود که تا یک هفته بعد یعنی ۲۶ مهر شهرداران را انتخاب و معرفی کنند.

به گفته مدیرکل شهری و شورا‌های استانداری بوشهر، ۴۷درصد شهردارانی که تا کنون منصوب شده‌اند مدرک کارشناسی ارشد دارند، ۵۰ درصد مدرک کارشناسی دارند و یک نفر هم کاردانی دارد.

رستم‌پور گفت: آبپخش تنها شهر استان است که شهردارش بانو است و دیگر شهرداران استان آقا هستند.

به گفته او، ۳۵.۳درصد شهرداران استان در رشته عمران ، ۱۴.۷درصد در رشته برنامه‌ریزی شهری و شهرسازی، ۲۶.۵درصد در رشته حقوق و ۲۰ درصد در رشته مدیریت درس خوانده‌اند.

 مدیرکل شهری و شورا‌های استانداری بوشهر گفت: بودجه شهرداری‌های این استان نسبت به پارسال با ۶۳درصد افزایش به ۲هزار میلیارد رسیده است. سرانه هر شهروند از این بودجه معادل ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

 رستم‌پور گفت: از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری این استان ۸۵۶ هزار نفر معادل ۷۴ درصد از شهرداری‌ها خدمات می‌گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید