سر خط خبرها:

قطب انرژی کشور نباید مشکل اشتغال داشته باشد

فکرشهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استان بوشهر با ظرفیت‌های عظیم نباید مشکل اشتغال داشته باشد و محرومیت شایسته قطب انرژی ایران نیست.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، ذبیح الله خداییان در دیدار نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: گاز و نفت و پتروشیمی، دریانوردی و شیلات استان بوشهر را استانی ویژه کرده است. استان بوشهر استانی است که می‌تواند به تنهایی یک کشور را اداره کند.

وی گفت: همه مسئولان باید دست در دست هم زمینه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران را فراهم کنند. استان بوشهر در زمینه محصولات دریایی، پتروشیمی و گاز و انرژی می‌تواند مورد توجه سرمایه‌گذاران باشد. در مدت کوتاهی می‌تواند تحول بزرگی در این استان اتفاق بیافتد.

خداییان افزود: رئیس قوه قضاییه در بازدیدی که از انبار‌های نگهداری اموال تملیکی داشت به سازمان بازرسی کل کشور و سازمان جمع آوری و نگهداری اموال تملیکی و گمرک دستور داد تا این کالا‌ها که سرمایه‌ای ارزشمند هستند به‌سرعت تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: کار‌های خوبی در ساماندهی به این انبار‌ها و تعیین تکلیف کالا‌ها انجام شده است.

خداییان افزود: استان بوشهر مقصد نخستین سفراستانی من است که با توجه به نقش و جایگاه ویژه استان بوشهر برای بررسی مشکلات استان که امکان پیگیری در سازمان دارد به این استان سفر کرده ام.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر هم گفت: نظارت و بازرسی الکترونیکی به منظور پیشگیری از تخلفات امری مهم است و در موضوع پیشگیری از وقوع جرم و آسیب، نظام پیشگیری یک اقدام راهبردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری  رسیدگی به ترک فعل‌ها را خواستار شد و از سازمان بازرسی کل کشور خواست در مورد مسائل کلان، از همان ابتدا موضوعات را بررسی کند.

به گفته او ریشه‌های آسیب‌های موجود در اقتصاد با تاکید بر نظارت و بازرسی باید شناسایی شود و راهکار‌های اثربخش برای برطرف شدن این آسیب‌ها به کار گرفته شود.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: سازمان بازرسی کل کشور دارای ویژگی‌های خاصی است که منطبق با نظام بازرسی و نظارتی در نظام تکریم است. نظارت می‌تواند قوام‌بخش سلامت در مسیر امور باشد.

وی افزود: باید از وقوع جرم‌هایی که موجب آسیب‌های گوناگون در حوزه‌  مدیریت و اجتماع می‌شود پیشگیری کرد.. اگر نظام بازرسی قوی طراحی شود جرم و خطا شکل نمی‌گیرد. 

دیدگاه خود را بنویسید