سر خط خبرها:

یک اثر گرافیکی دانش بنیان در گناوه روانه بازار شد

فکرشهر: مدیر مرکز رشد علم و فناوری گناوه گفت: اثر گرافیکی "مهدی تنگستانی" فیلمساز گناوه‌ای با مضمون "خور آینده گناوه" به عنوان اولین ان اف تی درباره این شهرستان به همت تیم آی تی هسته فناور محور مجراپردازان نوین در این مرکز با قیمت پایه ۵۰ دلار وارد حراجی هنری این سامانه شد.

به گزارش فکرشهر، میثم رستمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اثر در  روز بزرگداشت خیام در فضای اشتراکی و آنلاین و در مرکز رشد علم و فناوری گناوه بر بستر اتریوم در پلتفرم Rarible  برای فروش وارد بازار شد.

وی اظهارداشت:  هسته فناور محور مجراپردازان نوین در حوزه آی تی و ساخت اپلیکیشن به تازگی به مجموعه مرکز رشد گناوه افزوده شده است و بزودی شاهد شروع بکار اولین اپلیکیشن فروش محصولات غذایی و مشاغل خانگی با نام" قاتق فود " در این شهرستان خواهیم بود.

رستمی  گفت: این اپلیکشن تولید شده نسبت به نمونه های مشابه از سرعت بهتر و قابلیت های بیشتری برخوردار است و نکته قابل توجه درباره این هسته فناور محور، تمامی پرسنل این گروه استارت آپی از جامعه توانخواهان توانمند هستند و در حوزه آی تی و هنرهای دیجیتال فعالیت خود را آغاز کرده اند.

مدیر مرکز رشد علم و فناوری گناوه یادآورشد: این مرکز  از سال ۱۳۹۹ از مراکز رشد زیر مجموعه پارک علم فناوری خلیج فارس در استان بوشهر در دانشگاه پیام نور گناوه مستقر و شروع بکار کرده است و با هشت شرکت در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین با شرایط ویژه آماده ارائه خدمت به نخبگان و مبتکران شهرستان است.
مهدی تنگستانی هنرمند این اثر و  مدیرعامل استارت آپ مجراپردازان نوین گفت: دنیای ان اف تی به دلیل ارز آوری می تواند در شرایط کنونی راه گشای هنرمندان برای عرضه آثار هنری خود در بازار های جهانی و دنیای ارز دیجیتال باشد.
وی افزود: ان اف تی توکن‌های غیرقابل‌معاوضه هستند و  به‌عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند.

تنگستانی بیان کرد: ان اف تی در واقع  یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس  تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود.

وی گفت: پس از تولید  ان اف تی می‌توان آن را ذخیره یا به‌طور دائمی در قالب یک رمز بطور معمول به نام توکن ERC ۷۲۱  در یک شبکه بلاک‌چین مثل اتریوم منتشر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید