سر خط خبرها:

حسینی، معاون رییس جمهور: دشمنان نمی خواهند آتشی که برافروخته اند خاموش شود / اخبار را به گونه‌ای بزرگنمایی می کنند که تعداد شان زیاد به نظر بیاید / دنبال سناریوهای کشته‌سازی و مظلوم نمایی هستند؛ امثال فاطمه حقیقت‌جو در این مسائل دست داشته‌اند

فکرشهر: معاون امور مجلس رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت و اهمیت پاسخ به شبهه ها و ابهامات ذهنی جوانان و نوجوانان و آشنایی آنان با تاریخ معاصر کشورمان گفت: نسل جوان و نوجوان اگرچه ممکن است تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار بگیرند اما عناد و دشمنی ندارند و چنانچه گره های ذهنی شان باز شود حرف حق را می پذیرند...

فکرشهر: معاون امور مجلس رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت و اهمیت پاسخ به شبهه ها و ابهامات ذهنی جوانان و نوجوانان و آشنایی آنان با تاریخ معاصر کشورمان گفت: نسل جوان و نوجوان اگرچه ممکن است تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار بگیرند اما عناد و دشمنی ندارند و چنانچه گره های ذهنی شان باز شود حرف حق را می پذیرند.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، سید محمد حسینی شنبه شب در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با تسلیت شهادت جمعی از زائران حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام در اقدام تروریستی اظهار داشت: گروه های تروریستی و تکفیری که پیش از این نیز در حمله به مجلس شورای اسلامی و رژه نیروهای مسلح مردم عادی را به رگبار بسته بودند این بار نیز با چنین اقدامی ماهیت پلید و شیطانی خود را بیش از پیش نمایان کردند.

وی با تبیین و تشریح عوامل حوادث روزهای اخیر گفت: اتفاقات روزهای گذشته حلقه های به هم پیوسته ای هستند که در آن ضد انقلاب و گروههای تروریستی و تکفیری بر اساس تقسیم کار کردند و ماموریت های خود را انجام می دهند.

معاون رئیس جمهور افزود: این گروهک ها برای انجام ماموریت های خود سراغ اقشار مختلف از دانشگاه ها تا قومیت‌ها و مذاهب رفته و از آنها در راستای نقشه های خود بهره برداری می کنند.

حسینی گفت: دشمنان سونامی رسانه‌ای راه انداختند و در فضای مجازی سناریوهای گسترده‌ای از تبلیغات روانی تا ساخت انواع مواد منفجره و جنگ شهری را آموزش می دهند و تمام امکانات و تجربیات ۴۰ سال گذشته را برای وارد کردن خسارت بیشتر به ایران اسلامی تجمیع کردند و در این راستا روی مباحث جنسیتی تمرکز بیشتری دارند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دشمنان همزمان در خارج از کشور نیز هجمه های گسترده ای را به سفارتخانه ها و دیپلمات‌های کشورمان در دستور کار خود قرار داده اند که بی سابقه است.

حسینی تاکید کرد: دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی برنامه ریزی گسترده و متنوعی را در ابعاد مختلف انجام داده و نمی خواهند آتشی که برافروخته اند خاموش شود لذا حتی با توسل به روشهای غیر انسانی و وحشیانه به ویژه کشته سازی و اعمال خشونت حداکثری که گوشه ای از آن را در شکنجه طلبه جوان شاهد بودیم، تلاش می کنند با ایجاد رعب و وحشت اهداف پدیده خود را پیگیری کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: عوامل رسانه‌ای اغتشاشگران عمدتاً با استفاده از فضای مجازی اخبار را به گونه‌ای بزرگنمایی می کنند که تعداد شان زیاد به نظر بیاید تا به این وسیله بتواند با ایجاد فضای رعب و وحشت افراد زیادی را تحت تاثیر قرار دهند.

حسینی گفت: دشمنان لشکر سایبری را سازماندهی کرده و با تولید اخبار و کلیپ های مختلف به دنبال ایجاد تردید در اذهان عمومی هستند آنان با شگردهای روانی حتی در مسائل بدیهی و واقعی نیز ابهام ایجاد می کنند، همچنان که در زمان شهادت شهید علیمحمدی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان توسط صهیونیست ها نیز شاهد اینگونه فضاسازی های کاذب بودیم و شهادت علیمحمدی را وقیحانه می خواستند به نظام نسبت دهند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ضعیف بودن سطح سواد رسانه ای در کشور و حتی نزد برخی از مدیران و مسئولان اظهار داشت: امروز در حوزه جهاد تبیین وظیفه داریم قبل از هر چیز شگرد ها و ترفندهای رسانه‌ای و تبلیغی دشمنان را برای افکار عمومی روشن کنیم و سپس راههای مقابله با آن را آموزش دهیم.

حسینی با اشاره به ارتباط گیری معدودی از خبرنگاران با رسانه های ضدانقلاب و فارسی زبان اظهار داشت: سرویس های اطلاعاتی دشمنان با ترفندهای مختلف معدودی از خبرنگاران داخل کشور را به بهانه حضور در جشنواره ها و نمایشگاه های خبری و تصویری جذب کرده و آنها را تحت آموزش قرار می دهند و در مواقع حساس آن را به کار می گیرند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در حوادث اخیر شبکه های تلویزیونی خارج از کشور و نیز شبکه های اطلاع رسانی مجازی حتی قوانین و مقررات خود را در عدم تبلیغ خشونت و ساخت سلاح کنار گذاشته و تمام ظرفیت خود را حتی با ایجاد حساب های جعلی برای گسترش دامنه اعتراض به کار گرفتند تا عده زیادی را تحت تاثیر قرار دهند.

وی همگرایی و هماهنگی ایجاد شده در یک سال اخیر بین قوای سه گانه و ارکان نظام در راستای پیشرفت و آبادانی و گره گشایی از مشکلات مردم را از عوامل عصبانیت دشمنان دانست و گفت: دولت در یکسال گذشته با روحیه انقلابی و جهادی در صحنه بوده و همه ظرفیت ها و امکانات کشور را در مسیر جبران کمبود ها و رفع مشکلات مردم به منظور افزایش اعتماد و سرمایه اجتماعی نظام به کار گرفته است و در این راستا شاهد رشد اقتصادی، افزایش سرمایه گذاری خارجی، توسعه گردشگری و تقویت و تحکیم روابط با کشورهای همسایه هستیم و از آنجایی که دشمنان از ایجاد ایران قوی هراس دارند، تلاش می کنند در این مسیر توقف ایجاد کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: دشمنان می خواهند حرکت توسعه و پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم متوقف شود اما در دولت مردمی تاکید شده که نباید هیچ گونه تعلل و کوتاهی در رسیدگی به امور مردم ایجاد شود.

معاون رئیس جمهور گفت: از ابتدای آغاز نهضت اسلامی، عده ای از اینکه اساس کشور بر مبنای اسلام باشد مخالف بودند و در طول دوران پس از انقلاب اسلامی نیز با تفکر اسلامی همراهی نداشتند و به شیوه های مختلف مخالفت و عدم همراهی خود را نشان می دادند، همچنان که وقتی مقام معظم رهبری از تهاجم و ناتوی فرهنگی سخن می گفت این عده در مقابل آن شعار تساهل و تسامح را عنوان می کردند.

حسینی افزود: حامیان تفکر لیبرالی در دوره تصدی خود امور تربیتی و پرورشی را تعطیل کردند و سهل انگاری هایی را در استفاده از نیروهای آموزشی بکار گرفتند، بی‌تردید اگر در گزینش اساتید و معلمان که با فکر و اندیشه کودکان ، نوجوانان و جوانان سرکار دارند دقت لازم انجام نشود، آسیب فراوانی به فرزندانمان وارد خواهد شد.

معاون رئیس جمهور گفت: دشمنان در یک سال گذشته با خبرسازی‌های دروغین به دنبال دلسرد کردن و ایجاد ناامیدی در بین مردم هستند اما در مقابل دولت مصمم است با کاهش فاصله طبقاتی، مقابله با رانت و فساد و تخلف و گسترش عدالت ورزی اعتماد مردم را که در هشت سال گذشته آسیب دیده، تقویت کند.

حسینی وجود قانون جامع در حوزه فضای مجازی را ضروری دانست و گفت: هیچکس به دنبال ایجاد محدودیت در کسب و کار مردم نیست اما رسانه و شبکه اجتماعی که در کشوری فعالیت می کند باید تابع ضوابط و مقرراتی بوده و در مقابل عملکرد خود پاسخگو باشد. امروز در کشورهای غربی اگر کسی در رسانه ها و فضای مجازی حرف نادرستی بزند بلافاصله مورد مواخذه و محاکمه قرار می گیرد اما در ایران برخی از چهره های موثر سیاسی و هنری مواضع و مطالب دروغ را به راحتی و بدون تحقیق بیان می کنند.

وی در ادامه جلسه و در پاسخ به سولات حاضرین در خصوص دغدغه تعدادی از اعضای جامعه اسلامی مهندسین در خصوص عدم تغییر و جابجایی شماری از مدیران دولت سابق اظهار داشت: دولت با روحیه جهادی و انقلابی در عرصه های مختلف مشغول فعالیت بی وقفه است و ضرورت دارد اگر مدیرانی از چنین روحیه ای برخوردار نیستند جابجا شوند.

معاون رئیس جمهور همچنین در پاسخ به گلایه و سوال مطرح شده در خصوص علت مماشات با اغتشاشگران گفت؛ نیروهای انتظامی نهایت خویشتنداری را به کار گرفتند تا آسیبی به کسانی که از روی هیجان به صحنه آمده اند وارد نشود همچنین تلاش دارد تا با همه اتمام حجت شود و در حقیقت با حلم، بردباری و تدبیر تلاش شد تا دامنه آسیب و خسارت کاهش یابد.

حسینی تاکید کرد: ابر پروژه دولت اعتماد سازی و افزایش سرمایه اجتماعی است و دولت با گره گشایی از مشکلات مردم، ساده زیستی و سلامت نفس و برخورد با فساد و تخلف در این مسیر گام بر می دارد و با هر کسی که به دنبال سو استفاده بوده و در انجام وظایف خود کوتاهی کند بدون رودربایستی برخورد می کند تا اعتماد مردم آسیب نبیند.

وی با اشاره به حادثه تروریستی شاهچراغ گفت: اینکه داعشی وارد می‌شود و جمعیت را به رگبار می‌بندد بسیار تلخ است. کسی که چنین جنایتی می کند بویی از انسانیت نبرده است. این حوادث به هم مرتبط است، بیش از ۴۰ روز از اعتراضات گذشته و بایدن رسماً از اغتشاگران دفاع کرد، سران گروهک ها و منافقین هم علنا مسئولیت برخی خراب کاری ها را به عهده گرفتند، لذا از اینجا راه مردم از اغتشاشگران جدا شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: در حال حاضر دشمن به دنبال خشونت حداکثری است. خشونت حداکثری روش صهیونیست ها است، آنها دنبال سناریوهای کشته سازی و مظلوم نمایی، ترور و تخریب هستند. البته امثال فاطمه حقیقت جو و عناصر مزدور و فراری در این مسائل دست داشتند تا برای اجرای توطئه های خود برای مقابله با عظمت مردم ایران از آنها یارگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در دوران کرونا مساجد، محافل مذهبی ، فعالیت های تربیتی و پرورشی مدارس و حرکت های اثرگذاری مانند راهیان نور و اربعین تعطیل شدند، از طرفی فعالیت دانشگاه‌ها تعطیل شدند و جوانان در فضای مجازی حضور فعال داشتند، فضایی که ما در آن ضعف داریم و لشکر سایبری دشمن بسیار با قدرت در آنجا ورود کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید