سر خط خبرها:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:کمبود برخی داروها منشا کشوری دارد

فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمبود برخی داروها منشا کشوری دارد که به دلایل مختلفی به وجود می‌آید.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، دکتر حسن ملکی زاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید سرزده از داروخانه‌های شهر بوشهر اظهارداشت: کاهش تولید، واردات و افزایش تجویز و مصرف دارو بخصوص سرم‌های تزریقی به دلیل شیوع آنفلوانزا و اوج گرفتن دوباره کرونا از اواسط اسفندماه از جمله دلایلی است که موجب شده در برخی اقلام دارویی در این استان با کمبود روبرو شویم.

وی اظهارکرد: در زمان حاضر سرم به اندازه مورد نیاز در استان بوشهر تامین شده است اما در داروخانه‌ها به‌ صورت مدیریت‌ شده و سهمیه‌ای توزیع می‌شود.

 دکتر ملکی زاده گفت: باتوجه به فرارسیدن نوروز و اوج گرفتن سفرها و ورود مسافرین به این استان، جهت رفاه حال مردم و با تلاش‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سعی در تامین داروهای سهمیه‌ای متناسب با جمعیت استان کرده‌ایم و به‌ صورت مدیریت‌ شده در اختیار داروخانه‌های تخصصی، شبانه‌روزی و منتخب قرار گرفته است.

وی یادآورشد: اولویت توزیع سرم در استان بوشهر  با بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز بیماران خاص و داروخانه‌ها با اولویت داروخانه‌های شبانه‌روزی و منتخب مشخص گردیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تعدادی از داروخانه‌های بوشهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت توزیع دارو، نحوه اجرای طرح دارویار، کمبودهای احتمالی دارو در داروخانه‌های استان بوشهر قرار گرفت.

دیدگاه خود را بنویسید