سر خط خبرها:

بانوان گناوه خواستار ایجاد امکانات تفریحی اختصاصی

فکرشهر: بانوان ادارات ونهادهای گناوه در نشستی با فرماندار این شهرستان خواستار ایجاد امکانات وفضاهای تفریحی و ورزشی اختصاصی برای این قشر شدند.به گزارش فکرشهر، بانوان دراین نشست که به مناسبت گرامیداشت ولادت فاطمه زهرا(س) و هفته زن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهارکردند: این شهر که ظرفیت های بالقوی زیادی دارد اما بانوان از حداقل امکانات رفاهی و تفریحی محروم هستند.آنان گفتند: این قشر نیاز به مکان و فضاهایی ازجمله بوستان خصوصی دارند که بتوانند در اوقات فراغت خودبه راحتی و به دور از چشم نامحرم تفریح و فعالیت کنند.

فکرشهر: بانوان ادارات ونهادهای گناوه در نشستی با فرماندار این شهرستان خواستار ایجاد امکانات وفضاهای تفریحی و ورزشی اختصاصی برای این قشر شدند.

به گزارش فکرشهر، بانوان دراین نشست که به مناسبت گرامیداشت ولادت فاطمه زهرا(س) و هفته زن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهارکردند: این شهر که ظرفیت های بالقوی زیادی دارد اما بانوان از حداقل امکانات رفاهی و تفریحی محروم هستند.

آنان گفتند: این قشر نیاز به مکان و فضاهایی ازجمله بوستان خصوصی دارند که بتوانند در اوقات فراغت خودبه راحتی و به دور از چشم نامحرم تفریح و فعالیت کنند.

آنان همچنین خواستار حمایت وتوجه به ورزشکاران و تیم های ورزشی، فعال شدن کانون بانوان، برگزاری کلاس های آموزش خانواده و احداث پلاژ بانوان دراین شهر که ساحل زیبا ومنحصربفردی دارند، شدند.

فرماندار گناوه گفت: بانوان همانگونه که در چیدمان خانه و مدیریت خانواده خلاقیت و تبحر دارند باید در توسعه و پیشرفت منطقه خود نقش آفرینی کنند.

عبدالنبی یوسفی افزود: بانوان باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند و در تربیت نیروی انسانی نقش دارند، بها دادن به استعدادهای آنان راهگشای خیلی خوبی در مسایل و مشکلات اجتماعی خواهدبود.

وی اظهارکرد: فرمانداری آمادگی دارد که از نظرها و دیدگاه های بانوان مسوولیت پذیر و نخبه های فکری در حل مشکلات و پیشرفت این شهرستان بهره برده تا با همدلی و همفکری و عزمی راسخ تلاش کنیم که از حداقل های موجود استفاده تا بعد به توقعات بالاتر دست یابیم.

فرماندارگناوه گفت: بانوان درسالی که مزین به شعار اقتصاد، فرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی است باید خودرا باور کنند که می توانند به مسایل و مشکلات موجود جامعه رسیدگی و درحل آنان نقش آفرینی کنند.

وی بیان کرد: جلسات کمیسیون اموربانوان باید در مدت کوتاه و با دستور کار مشخص برگزار و بر روی مسایل اولویت دار بحث و تبادل نظر شود.

فرماندار گناوه ادامه داد: ازاین که بانوان از حداقل امکانات برخوردار نیستند شکی نیست اما اگر قرار باشد در جلسه تجلیل و تقدیر به آنها بگوییم دستتان درد نکند توقع آنان برآورده نمی شود.یوسفی از اصحاب رسانه این شهرستان که زبان گویای جامعه هستند خواست تا با دیدگاه های خود به توسعه و پیشرفت منطقه خود کمک کنند.

نماینده امور بانوان فرمانداری گناوه گفت: علاوه بر برنامه هایی که ازسوی نهادهای شهرستان به صورت مجزا برگزار خواهد شد، کمیسیون امور بانوان فرمانداری برنامه های مختلفی را برای گرامیداشت سالروز ولادت فرخنده صدیقه اطهر(س) و هفته زن پیش بینی کرده که برگزاری این نشست دراین راستا بوده است.

زهرا عابدینی افزود: تلاش شده برنامه هایی که درشان ومنزلت حضرت فاطمه زهرا(س) است، درهفته زن در این شهرستان اجرا شود.شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

منبع:ایرنا