سر خط خبرها:

استاندار: قابلیت‌های استان بوشهر از طریق ظرفیت‌های هنری و رسانه‌ای معرفی شود

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مختلفی در بخش‌های مختلف است که این ظرفیت‌ها تنها از طریق هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه قابل شناساندن به عرصه‌های مختلف جامعه است...

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مختلفی در بخش‌های مختلف است که این ظرفیت‌ها تنها از طریق هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه قابل شناساندن به عرصه‌های مختلف جامعه است.

به گزارش فکرشهر و به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر،  دکتر مصطفی سالاری در آیین معرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه سکان فرهنگی و هنری استان در اختیار هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه است اظهار کرد:  دو طیف هنرمندان، اصحاب قلم، اندیشه و رسانه دارای جایگاه و شان والایی در جامعه هستند که شایسته احترام و توجه ویژه هستند.
وی با بیان اینکه هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه دارای توانایی‌های خاص هستند تصریح کرد: این عزیزان توانمندی ای که دارند، از کسی عاریه نگرفته‌اند و این نشان از توانمندی و قابلیت‌های فکری و درونی این فرهیختگان است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه دولت‌مردان حامی هنرمندان هستند، افزود: با هنر و قلم می‌توانیم بوشهر را به خوبی معرفی کنیم چرا که با ثروت و پول خرج کردن این کارها امکان پذیر نیست و برداشت ما این است که تمام محدودیت‌ها، محدودیت‌های مالی نیست بلکه ما محدودیت اندیشه داریم.

 

عدم اجرای موسیقی محلی بوشهر در خود بوشهر تنگ‌نظری است

دکتر سالاری خاطرنشان کرد: قرار است هنرمندان هنر خود را در نهادی متبلور کرده و به جامعه عرضه کند و نام این نهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی است و قرار است کمک کند تا هنرمندان آزادانه‌تر عمل کند.
وی با بیان اینکه هنر مخصوص سینما، تئاتر و موسیقی نیست، افزود: هر کار ارزشمندی را می‌توان هنر نامید و برای جامعه ارزشمند نوآوری، نیکی و خلاقیت یک هنر است.
استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری تنگ‌نظری در مورد اجرای موسیقی محلی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: آنچه با ذائقه ما همخوانی ندارد باید از بین ببریم و نمونه آن عدم اجرای موسیقی محلی بوشهر در خود بوشهر است که باید جلوی این تنگ‌نظری را بگیریم.
دکترسالاری با بیان اینکه کسانی که سکان‌دار فرهنگ، اندیشه و قلم هستند جایگاه متعالی در جامعه دارند خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات جامعه با قلم اصحاب رسانه و اندیشه هنرمندان بیان می‌شود و این دو طیف شایسته احترام و توجه بیشتر هستند تا بتوانند به پیشبرد اهداف جامعه کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که سبب به وجود آوردن جایگاه والای هنرمندان شده خصیصه ذاتی هنرمندان است و متولی اصلی این جایگاه خود هنرمندان است.
استاندار بوشهر احترام گذاشتن مفاخرادبی، هنری، علمی، اهل قلم و اندیشه را یک ضرورت دانست و گفت: مفاخرها  نباید گروهی و دسته‌بندی شوند بلکه این مفاخر متعلق به همه اقشار جامعه است.
دکترسالاری هنرمندان استان بوشهر را توانمند دانست و گفت: تهیه و پخش فیلم تنهای تنها در سینماهای کشور و نمایش تئاتر قلندرخانه مربوط به 40 سال پیش از استان بوشهر نشان ار توانمندی هنرمندان استان است.
وی  بر احیا هنرهای دستی تاکید و گفت: صنایع دستی استان بوشهر که هنرمندان این استان خلق می‌کنند به تمام نقاط جهان عرضه می‌شود که لازم این صنعت احیا و حمایت‌های لازم از آن انجام شود.
استاندار بوشهر  اصحاب رسانه را زبان مردم دانست و با تاکید بر فعال شدن تشکل‌های مردم نهاد تصریح کرد: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باید بیش از گذشته فعال شوند و با پیگیری مطالبات هنرمندان و اصحاب اندیشه و قلم زمینه ارتقای بیش از گذشته این قشر را فراهم کنند.
دکترسالاری نقش بانوان درعرصه‌های مختلف را برشمرد و گفت: باید از توانایی بانوان درعرصه‌های مدیریتی استفاده شود و نقش این افراد در مدیریت جامعه پررنگ‌تر شود.
وی با قدردانی از خدمات خدارحم یزدان‌پناه در مسئولیت سرپرستی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،  حمیده ماحوزی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر معرفی  و برای وی آرزوی موفقیت کرد.