سر خط خبرها:
عشایر استان مستقر شدند؛

استقبال از عشایر در دشتستان + تصاویر

فکرشهر: همزمان با استقرار عشایر در مناطق قشلاقی استان بوشهر، روز یکشنبه در آیینی با حضور مسوولان در شهرستان دشتستان از آنان استقبال شد...

فکرشهر: همزمان با استقرار عشایر در مناطق قشلاقی استان بوشهر، روز یکشنبه در آیینی با حضور مسوولان در شهرستان دشتستان از آنان استقبال شد.

به گزارش فکرشهر، مدیرکل امور عشایر استان بوشهر در این آیین گفت: سه هزار و500 خانوار از عشایر کوچ رو استان بوشهر درمناطق قشلاقی این استان مستقر شدند.

علی ابراهیمی افزود: فصل قشلاق عشایر در مناطق مختلف استان بوشهر هفت تا هشت ماه از سال است.

وی اضافه کرد: در مجموع با توجه به شرایط اقلیمی که در استان بوشهر حاکم است و وضعیت معیشتی جامعه عشایری در این فصل از سال، عمده ترین نیازمندی های عشایر تامین آب و علوفه مورد نیاز در مناطق قشلاقی استان بوشهر است.

ابراهیمی ادامه داد: بازگشایی، مرمت و نگهداری ایل راه های عشایری برای خدمت رسانی بهتر به عشایر، برقرسانی، آبرسانی و تجهیز تانکرهای آبرسانی و تامین آب شرب، تحویل تانکرهای ثابت آب به عشایر از دیگر نیازهای عشایر این استان است.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دشتستان نیز در این آیین گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی اعتبارات خوبی را به نگهداری راه های عشایری، آبرسانی سیار و برق رسانی تخصیص داده ایم.

عبدالحمید کریم آزاد افزود: 70 درصد از سهم جمعیت عشایری استان بوشهر در قالب پنج طایفه عشایری در دشتستان فعال هستند.

به نوشته ی ایرنا، وی اضافه کرد: با اعتبارات تخصیصی و حمایت از جامعه عشایری از حداکثر ظرفیت های شهرستان برای اسکان و خدمات رسانی بهتر به عشایر در زمان حضورشان استفاده خواهد شد.

کریم آزاد ادامه داد: با توجه به اینکه عشایر شهرستان دشتستان در تولیدات فرآورده های دامی نقشی موثر در استان و کشور دارند و خواهند داشت تلاش شود که شهرستان دشتستان نیز از این سهم و تولیدات دامی عشایر بهره مند شود.