سر خط خبرها:

فرماندار دشتستان برای مردم قدم بردارد

فکرشهر: به عبارت دیگر جناب نوروزی به جای اینکه به شناسایی استعدادهای شهرستان و تامین نیازمندی‌ها و تصمیم‌گیری، هدایت و برنامه‌ریزی در این راستا بپردازد، وقت و انرژی خود را صرف مسائل حاشیه‌ای می‌کند که به هیچ وجه دغدغه مردم نبوده و منافع جامعه را تامین نخواهد کرد...

فکرشهر: نباید فراموش کنیم که در سلسله مراتب اداری، نقش فرمانداران در پیشرفت و توسعه هر استانی حائز اهمیت است؛ متاسفانه بخشی از مشکلات هر کدام از مناطق استان بعضا به فرماندارانی برمی‌گردد که مدیریت ضعیفی دارند و نمی‌توانند مسولیت اجرایی خویش را به نحو شایسته‌ای انجام دهند.

به گزارش «فکرشهر»، صدای استان در ادامه نوشت: یکی از این مناطق و شهرستان‌ها، شهرستان دشتستان است که با وجود پتانسیل‌های بالا هم به لحاظ وسعت و هم به لحاظ جمعیت از زمان حضور جناب نوروزی به عنوان فرماندار، درجا زده است که دلیل آن هم مشخص است؛ ترجیح پرداختن به حاشیه به جای پیگیری مشکلات و نیازمندی‌های دشتستان.

به عبارت دیگر جناب نوروزی به جای اینکه به شناسایی استعدادهای شهرستان و تامین نیازمندی‌ها و تصمیم‌گیری، هدایت و برنامه‌ریزی در این راستا بپردازد، وقت و انرژی خود را صرف مسائل حاشیه‌ای می‌کند که به هیچ وجه دغدغه مردم نبوده و منافع جامعه را تامین نخواهد کرد.

یکی از این موارد حاشیه‌ای که فرماندار محترم سرسختانه آن را پیگیری می‌کند، الزام ادارات و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در ارائه رپرتاژ به یک رسانه خاص در دشتستان می‌باشد؛ نهادهای زیرمجموعه ایشان باید رپرتاژشان را فقط و فقط به این رسانه ارائه دهند و هزینه آن را نقدا به حساب این نشریه واریز نمایند تا فرماندار محترم از عملکرد آنها رضایت داشته و آنها را توبیخ ننماید.

کار به اینجا ختم نشده است؛ یکی از بخشداران اصولگرای دشتستان پیرو این موضوع و در راستای دستور فرماندار، دهیاری‌های آن بخش را تحت فشار شدید گذاشته که به هر قیمتی شده باید رپرتاژ آگهی خود را به رسانه مذکور بدهند.
البته این‌بخشدار اصولگرا در جریان انتخاب‌شان به عنوان بخشدار، وام‌دار رسانه مورد نظر بوده که الان باید ذیل بی‌خردی جناب فرماندار جبران زحمت نمایند.

آیا شان نماینده عالی دولت در شهرستانی با این عظمت این است که معضلات را رها نموده و صرفا به حمایت از این رسانه بپردازد؟ ظاهرا استاندار محترم هم نظارت لازم را نداشته و از این منظر جناب نوروزی نیازی نمیبیند که در قبال مسولیت اجرایی خویش به جناب گراوند پاسخگو باشد که اگر پاسخگو بود وضعیت فوتی‌های کرونا در دشتستان با اختلاف معناداری در صدر جدول قرار نمی‌گرفت.

باید به برخی از مسولان گفت اگر می‌خواهید تنفر مردم‌ را شاهد نباشید سکوت کنید و چیزی نگویید پاسخ‌های جناب نوروزی در مورد فوتی‌های کرونا در دشتستان هم از این منظر است چرا که ایشان سخنانی را در مورد فوتی‌های کرونا بر زبان آورده که جز نمک‌پاشیدن بر زخم خانواده های داغدار چیز دیگری نمیتواند باشد.

جناب نوروزی ما به شما توصیه می‌کنیم که‌اولا به رسانه ها اینچنین کمک نکنید ثانیا اگر قرار است کمک کنید، عدالت را در حمایت از رسانه‌های دشتستان مد نظر قرار دهید تا فضای مناسبی جهت رشد نقد و شفافیت بوجود آید نه اینکه با حمایت از این رسانه و حمایت آن از شما، با خوش‌خیالی سعی در به خدمت گرفتن رسانه در جهت ماست‌مالی کردن عملکرد ضعیف‌تان باشید.

امروز مردم دغدغه ای متفاوت از رویکرد جنابعالی دارند و آن اینست که پیش‌بینی و پیشگیری از معضلات و مشکلات دشتستان و تعیین و تدوین اولویت‌ها از هر امر دیگری ضروری‌تر است؛ مردم نظارت و مراقبت در اجرای برنامه‌های عمرانی و در صورت لزوم تذکر دادن به مسولان اجرایی را از شما می‌خواهند.
مردم زمانی به شما نمره مثبت خواهند داد که در فراهم آوردن بستر اجرای طرح‌ها و سیاست‌های پیشرفت دشتستان، عملکرد قابل قبولی داشته باشید.

جناب نوروزی از زمان حضور جنابعالی در مسند فرمانداری دشتستان، دستاورد قابل دفاعی ندیده‌ایم.

تا‌پایان دولت زمان ناچیزی باقیست، آنچه مهم است اینکه تاکنون رویکردتان اشتباه بوده و خروجی نداشته است؛ لازمه بالفعل کردن ظرفیت‌های گران‌بهای دشتستان این است که از حاشیه به متن بیایید، شاید اندک زمان باقی‌مانده جبران خسارت‌های عملکرد شما باشد.

دیدگاه‌ها

ایمان

مکر خداوند از همه ی مکاران بالاتر است. جناب نوروزی یک فرماندار متواضع، فعال و مردمی است. 

محمد منصوری

سلام. میشه چند نمونه از کارهای ایشان را نام ببرید. ممنونم.

دیدگاه خود را بنویسید