سر خط خبرها:

بخشدار جدید خارگ معارفه شد

فکرشهر: در آیینی با حضور معاون سیاسی استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان خارگ، عسگر زارعی به عنوان بخشدار جدید خارگ معرفی شد.به گزارش فکرشهر، معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر در آیین معارفه بخشدار جدید خارگ اظهار داشت: شاید طول جغرافیایی و آمار جمعیتی این جزیره ارقام چشمگیری نباشد اما استراتژیک بودن آن حائز اهمیت است و تعداد بمباران‌های زمان جنگ، نشان از اهمیت این منطقه دارد.فتح‌الله حقیقی بیان داشت: مردم در زمان جنگ در این منطقه به عنوان خط مقدم جبهه زندگی می‌کردند و با دست خالی و بدون سلاح در برابر دشمن ایستادند لذا باید توجه ویژه‌ای به آنها شود.

فکرشهر: در آیینی با حضور معاون سیاسی استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان خارگ، عسگر زارعی به عنوان بخشدار جدید خارگ معرفی شد.

به گزارش فکرشهر، معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر در آیین معارفه بخشدار جدید خارگ اظهار داشت: شاید طول جغرافیایی و آمار جمعیتی این جزیره ارقام چشمگیری نباشد اما استراتژیک بودن آن حائز اهمیت است و تعداد بمباران‌های زمان جنگ، نشان از اهمیت این منطقه دارد.

فتح‌الله حقیقی بیان داشت: مردم در زمان جنگ در این منطقه به عنوان خط مقدم جبهه زندگی می‌کردند و با دست خالی و بدون سلاح در برابر دشمن ایستادند لذا باید توجه ویژه‌ای به آنها شود.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به بازدید یک ساعته خود از این جزیره عنوان کرد: صحبت‌هایی را با مردم داشتم که مهم‌ترین مشکل ایاب و ذهاب بود که یک سری کارها صورت گرفته اما این‌ اقدامات کم است و جوابگوی این جمعیت نیست.

حقیقی گفت: بسیاری از پروژه‌های سفر دوم هیئت دولت سابق نیمه‌تمام باقی مانده، در بحث آب و فاضلاب، بیکاری جوانان با وجود تعدد شرکت‌های نفتی و مشکلات صیادی و صیادان، این موارد را دیدیم و پیگیری خواهیم کرد.

افزایش چشمگیر اعتبارات استانی جزیره خارگ

وی تصریح کرد: استاندار بوشهر نیز توجه ویژه‌ای به این جزیره داشته‌ و افزایش اعتبارات استانی این جزیره از یک و نیم میلیارد تومان سال 92 به 7 میلیارد تومان سال 93، نشان از این اهمیت دارد.

معاون استاندار بوشهر اظهار داشت: حوضچه صیادی نیز با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان در حال عملیاتی شدن است و قطعاً با همکاری فرماندار و مسئولین و جلساتی که در آینده برگزار خواهد شد، خدمات بیشتری صورت خواهد گرفت.

طرح جامع جزیره خارگ تدوین می‌شود

حقیقی خاطرنشان کرد: بخشدار جدید قطعاً این مشکلات را پیگیری خواهد کرد، بخشدار سابق نیز که شناسنامه این جزیره بود و مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده داشت و ما برای خارگ در حال تنظیم طرحی جامع هستیم که بسیاری از مشکلات کلان در آن گنجانده شده و از تجربیات وی برای تکمیل آن بهره خواهیم برد.

وی با اشاره به اهتمام جدی مسئولان برای رفع مشکلات جزیره خارگ افزود: ان‌شاالله این مشکلات رفع خواهد شد و از بخشدار جدید می‌خواهم که مقتدرانه وظایف خود را انجام دهد و از سایر دوستان نیز درخواست می‌کنم که با وی همکاری کنند و به مردم قول می‌دهم که شرایط بهتر شده و تغییر خواهد کرد.

مشکلات ایاب و ذهاب مردم خارگ برطرف می‌شود

فرماندار بوشهر نیز اظهار کرد: وعده داده بودیم که مشکلات مردم خارگ را حل کنیم و یکی از این مشکلات مشکل ایاب و ذهاب مردم بود که زمان‌بر شد و در حال حاضر یک کشتی 2 ماه است که در بوشهر پهلو گرفته و امروز نیز ما با کشتی سوم از مسیر گناوه به خارگ آمدیم تا نشان دهیم با ورود بخش خصوصی، این مشکلات قابل حل است.

حسن ابراهیمی تصریح کرد: در حال حاضر امکانات فراهم است اما شرایط اسکله در بوشهر و خارگ چندان مناسب نیست و هم از معاون سیاسی امنیتی استاندار و هم از نفت تقاضا داریم تا برای حل این مشکل و کمک به وضع موجود با ما همکاری کنند.

فرماندار بوشهر بیان داشت: هدف ما رساندن صدای مردم خارگ به گوش استان و مرکز بوده که خوشبختانه امروز این مسئله عملی شده و استاندار نیز تا 3 هفته آینده در خارگ حضور پیدا خواهند کرد.

امام جمعه خارگ نیز با تقدیر از زحمات بخشدار سابق این جزیره عنوان کرد: تشکر ویژه داریم از علی قاسمی که با درایت خود کارهای بسیار زیادی را که سال‌ها بر روی زمین مانده بود، در مدتی کوتاه انجام داد و بنده از طرف همه مردم و مسئولین از زحمات وی قدردانی و برایش در مسئولیت‌های بعدی آرزوی موفقیت می‌کنم.

حجت‌الاسلام موسی کمالی با تبریک به مناسبت انتخاب زارعی به عنوان بخشدار جدید خارگ تصریح کرد: خوشبختانه وی سابقه خوبی در امر مدیریت دارند و از حسن درایت استاندار به دلیل انتخاب زارعی تقدیر می‌کنیم و قطعاً در این زمینه هر کمکی که از دست ما بر بیاید دریغ نخواهیم کرد.

به نوشته ی روابط عمومی استانداری بوشهر، در این آیین با تقدیر از زحمات علی قاسمی(بخشدار سابق خارگ)، عسکر زارعی به عنوان بخشدار جدید خارگ معرفی شد.