سر خط خبرها:
امام جمعه موقت بندر دیر:

در توسعه کشور به حفظ محیط زیست باید اولویت داده شود

فکرشهر: امام جمعه موقت بندر دیر گفت: اخراج آمریکایی‌ها یک راهبرد جدی برای منطقه است.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار داشت: دوران امامت این امام بزرگوار از نظر اختناق در شدیدترین وضعیت قرار داشت.

امام جمعه موقت بندر دیر با بیان اینکه امام کاظم (ع) از شیوه‌های مختلفی برای هدایت مردم و مبارزه با دستگاه حاکم استفاده می‌کرد، افزود: حفظ شبکه ارتباطی از طریق افراد خاص، تقیه، مبارزه منفی، حمایت از انقلابیون و نفوذ در حکومت طاغوت از جمله این شیوه‌های مبارزاتی بود.

وی احسان به بندگان را کاری الهی و سیره ائمه معصومین برشمرد و عنوان کرد: مردم در آستانه سال نو به نیازمندان و محرومین کمک کنند؛ این اقدام ما را در حرکت و تقرب به خدا کمک کرده و بیشترین سود نصیب خود ما می‌شود.

وی در رابطه با روز درختکاری، بیان داشت: در اسلام هم به درختکاری اهمیت داده شده است و هم از قطع درختان نهی شده‌ایم.

خطیب جمعه دیر با تاکید بر اینکه درختکاری به فرهنگ عمومی تبدیل شود، افزود: در توسعه کشور به حفظ محیط زیست باید اولویت داده شود.

وی خاطرنشان کرد: مساجد بهترین پایگاه برای پرورش نسل جوان مؤمن و انقلابی و کارهای فرهنگی است که باید تلاش کنیم این کانون‌ها فعال نگه داشته شوند.

بحرانی با بیان اینکه تمام تلاش ائمه در راستای نجات انسان‌ها از جهل و ظلم بوده است، یادآور شد: انقلاب اسلامی ما در دوران معاصر بعثت دوباره اسلام و یکی از بهترین زمینه‌ها برای نزدیکی به بعثت بود.

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: رئیس جمهور آمریکا و حامیان و متحدان منطقه‌ای او باید بدانند حملات اخیر به مناطقی از عراق و سوریه هیچ تأثیری در اراده جبهه مقاومت ندارد و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه یک مطالبه جدی مقاومت است.

وی اضافه کرد: آمریکایی باید بدانند حنای آنها دیگر رنگی ندارد و اینکه بخواهند سیاست قدیمی و کهنه و پوسیده چماق و هویج را راه بیاندازند بدانند که تاریخ مصرف این سیاست تمام شده است.

بحرانی تاکید کرد: این گونه حرکات جز اینکه خشم انقلابی جوانان عراقی و ایرانی و سوری و لبنانی را به دنبال داشته باشد حاصل دیگری ندارد و بعد از شهادت سردار سلیمانی کاسه صبر انقلابی و راهبردی جبهه مقاومت در حال لبریز شدن است.

امام جمعه موقت بندر دیر با اشاره به اینکه اخراج آمریکایی‌ها یک راهبرد جدی برای منطقه است، بیان کرد: به آمریکایی سفارش می‌کنیم کاری نکنید که به اخراج شما هم نیازی نباشد و اگر آنها غلطی کنند جبهه مقاومت و بخصوص ایران پایگاه‌های آمریکایی‌ها در منطقه را به گورستان آنها تبدیل می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید