سر خط خبرها:

۳۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در آستانه مبعث رسول اکرم (ص) با همت خیران و ستاد دیه این استان زمینه آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، علی جمادی روز شنبه در این آیین در زندان مرکزی بوشهر گفت: مجموع بدهی این زندانیان پنج میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان است که از این مبلغ ۴۷۰ میلیون تومان تسهیلات و یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض  وکمک خیران تامین شده‌است.

وی بیان کرد: شاکیان نیز در این کار خیر به مبلغ سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان گذشت کردند.

جمادی اضافه کرد: با آزادی این زندانیان شمار زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شده در سال جاری در استان بوشهر به ۱۴۳ نفر با ۹۵ میلیارد تومان بدهی ‌رسید.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۱۴۴ مددجو با ۶۸ میلیارد تومان بدهی در بخش جرائم غیر عمد استان بوشهر زندان هستند که تلاش می‌شود با همکاری خیران هر چه سریع‌تر زمینه آزادی و بازگشت آنها به خانواده و جامعه فراهم شود.

وی با اشاره به کمک ۹۰ میلیون تومانی یکی از خیران استان بوشهر برای آزادی زندانیان بیان کرد: حضور و مشارکت خیران نیک اندیش در گمنامی برای آزادی زندانیان از جمله تفاوت‌های نظام قضایی اسلامی با دیگر نظام‌های قضایی است.

جمادی با تاکید براینکه براساس قوانین جزایی اسلام کسی نباید مجازات شود مگر اینکه مستحق مجازات باشد گفت: براساس قوانین جزایی اسلام به فرد از باب اینکه انسان است نگاه می‌شود و براین اساس مورد مجازات قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: براساس قوانین جزایی اسلامی مجازات اسلامی باید به گونه‌ای باشد که از جرم به عمل آمده بتواند رفع اثر شود و همچنین از فردی که قدرت کار از او گرفته شده به جامعه بازگردد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: برگشت این مددجویان به جامعه به عنوان نیروی کار مفید تکلیف سازمان زندان‌ها و اقدامات تربیتی است و در این ارتباط تلاش می‌شود با آموزش مهارت‌ها و حرفه آموزی زمینه بازگشت آنها به جامعه فراهم شود.

دیدگاه خود را بنویسید