سر خط خبرها:

در کم تر از یک هفته، وضعیت بوشهر دوباره قرمز شد/ افزایش شهرستان های قرمز کرونایی استان/ شهرهای آبی در کشور به صفر رسید

به گزارش «فکرشهر»، بر اساس اعلام امروز اپلیکیشن ماسک، با کاهشی‌شدن روند بستری در بسیاری از نقاط کشور، از امروز ـ ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ـ تعداد شهرستان‌های قرمز به ۱۰۲ شهرستان کاهش یافته ولی در استان بوشهر، روند برعکس بوده و سه شهرستان به شهرستان های قرمز آن اضافه شده و از نارنجی به قرمز تغییر رنگ داده اند...

فکرشهر: بوشهر، کم تر از یک هفته بعد از اعلام وضعیت نارنجی، دوباره قرمز شد.

به گزارش «فکرشهر»، بر اساس اعلام امروز اپلیکیشن ماسک، با کاهشی‌شدن روند بستری در بسیاری از نقاط کشور، از امروز ـ ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ـ تعداد شهرستان‌های قرمز به ۱۰۲ شهرستان کاهش یافته ولی در استان بوشهر، روند برعکس بوده و سه شهرستان به شهرستان های قرمز آن اضافه شده و از نارنجی به قرمز تغییر رنگ داده اند.

بر اساس اعلام این اپلیکیشن، شهرستان بوشهر، تنگستان و جم که هفته گذشته در وضعیت نارنجی بودند، قرمز کرونایی شده اند تا بر این اساس، در کنار شهرستان های دشتستان، گناوه و دشتی، شصت درصد شهرستان های استان بوشهر را قرمز کرونایی کنند. همچنین، تعداد شهرستان های نارنجی استان بوشهر به ۴ شهرستان دیلم، عسلویه، کنگان و دیر کاهش یابد. اعلام قبلی وضعیت رنگ بندی شهرستان های ایران، ۶ اردیبهشت ماه انجام شده بود.

همچنین بر اساس اپلیکیشن ماسک، در کشور، ۲۳۵ شهرستان نارنجی و ۱۱۱ شهرستان زرد هستند و با افزایش مبتلایان در سیستان و بلوچستان، تعداد شهرستان‌های آبی به صفر رسید. یعنی ۱۲۴ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شده اند و شاهد واردشدن ۲۹ شهرستان به وضعیت قرمز کرونایی هستیم.

شهرستان‌های دهاقان (اصفهان)، بوشهر، تنگستان و جم (بوشهر)، نهبندان (خراسان جنوبی)، ایذه و باغ‌ملک (خوزستان)، طارم و ماه‌نشان (زنجان)، خاش، زابل، زاهدان و نیک‌شهر (سیستان و بلوچستان)، خرامه، خرم‌بید، سپیدان، قیر و کارزین و مرودشت (فارس)، دهگلان و سقز (کردستان)، رودبار جنوب و عنبرآباد (کرمان)، روانسر (کرمانشاه)، باشت (کهگیلویه و بویراحمد)، کردکوی و کلاله (گلستان)، بستک، جاسک و میناب (هرمزگان) از امروز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بنویسید