سر خط خبرها:
آخرین آمار کرونا؛

جان‌باختن ۷ هم استانی دیگر/ بستری ۳۴۷ بیمار در استان بوشهر/ فوت ۳۳۸ نفر در شبانه روز گذشته در کشور/ ۱۰۲ شهر کشور در وضعیت قرمز

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مجموع بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ به تعداد ۳۴۷ نفر کاهش یافته است...

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مجموع بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ به تعداد ۳۴۷ نفر کاهش یافته است.

به گزارش فکرشهر، دکتر سعید کشمیری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۳۱ مورد به کرونا قطعی است.

وی با اشاره به بستری ۴۳ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا افزود: از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی استان بوشهر ۱۲ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی با اشاره به فوت ۱۰۷۳ هم استانی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، جزییات موارد فوتی ۱۶ اردیبهشت‌ماه در استان بوشهر را چنین اعلام نمود: متأسفانه یک بانوی ۶۲ ساله با سابقه فشار خون، یک بانوی ۷۳ ساله با سابقه دیابت و فشار خون یک بانوی ۷۷ ساله بدون سابقه بیماری، یک آقای ۶۳ ساله با سابقه فشار خون، یک آقای ۶۶ ساله بدون سابقه بیماری، یک آقای ۸۲ ساله با سابقه فشار خون و یک جوان ۲۴ ساله بدون سابقه بیماری ۷ مورد فوتی امروز در استان بوشهر بودند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۸۲ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با احتساب موارد مثبت امروز، از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۷۶۳۸  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، با شناسایی ۱۸هزار و ۴۰۹ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران شناسایی شده کرونا در کشور به دو میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۸ نفر رسید.

به گزارش فکرشهر و بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۴۴ هزار و ۵۲۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۶۷ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۴۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۴۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۸ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۳ هزار و ۹۰۶ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۵۷ هزار و ۶۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

پنج هزار و ۵۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۱۶ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۰۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید