سر خط خبرها:

۱۲۰ دستگاه ماینر در استان بوشهر کشف شد

فکرشهر: مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: با کشف ۱۲۰ دستگاه ماینر ( دستگاه استخراج رمز ارز ) جدید شماره ماینرهای کشف شده در این استان تاکنون به یکهزار و ۴۴۹ دستگاه رسیده‌است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، غلامرضا حشمتی افزود: در راستای تامین برق پایدار مشترکان طرح جمع‌آوری ماینرهای غیرمجاز از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد و همچنان با جدیت ادامه دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ماینرها مصرف برق بسیار بالایی دارند و هر یک دستگاه ماینر به اندازه یک کولرگازی برق مصرف می‌کند، با هدف عبور موفق از پیک بار تابستان سعی بر این است تا از فعالیت آنها در این ایام جلوگیری شود.
حشمتی ادامه داد: بر اساس طرح تشویقی اعلام شده توسط توانیر، مشترکانی که اقدام به معرفی دارندگان ماینرهای غیر مجاز کنند تا سقف ۲۰ میلیون تومان از پاداش نقدی برخوردار خواهند شد.
 وی اظهار کرد: صنعت برق امسال با توجه به افزایش دما و کاهش بارش ها که منجر به کاهش تولید برق شده‌است و استفاده بی رویه رمز ارزهای غیر مجاز شرایط خاصی را تجربه می‌کند که با این شرایط می‌طلبد مشترکان با مدیریت مصرف همکاری لازم را برای عبور موفق از پیک بار تابستان ایفا کنند.
حشمتی ادامه داد: با چنین وضعیتی تنها راهکار موجود مصرف بهینه انرژی الکتریکی است که در این ارتباط خاموش کردن چراغ‌های اضافی و استفاده از نور طبیعی آفتاب در روز، سرویس به موقع کولرها، نگه داشتن دمای کولر روی ۲۵ درجه و استفاده نکردن از دستگاه‌های برقی پر مصرف و غیر ضرور در ساعت‌های  پیک (از ساعت ۱۲ تا ۱۸)  باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی عنوان کرد: مصرف بهینه برق در واقع معامله دو سر برد برای تمامی مشترکان است زیرا علاوه بر کمک به عبور موفق از پیک بار تابستان و تداوم برق منازل، در بهره‌مندی مشترکان از مزایای طرح برق امید و کاهش هزینه برق مصرفی آنها کمک شایانی ایفا می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید