سر خط خبرها:

پویش مردمی غدیر در دیر آغاز شد

فکرشهر: به مناسبت در پیش بودن عید سعید غدیر خم، طرح پویش غدیر روز سه شنبه با هدف آشنایی مردم بویژه جوانان و نوجوانان با این فرهنگ در شهرستان دیر آغاز شد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، در این آیین مدیر اجرایی پویش مردمی غدیر گفت: در این طرح معنوی سه مسابقه کتاب قهرمان غدیر، فیلم کوتاه از بیعت شورانگیز و مسابقه خوانش کلام امیر المومنین از حکمت های نهج البلاغه برگزار می‌شود.

غلامرضا شعرانی افزود: زمان اجرای طرح از اول تا هفتم مرداد ماه خواهد بود و آیین اختتامیه و اهدای جوایز در هشتم مرداد برگزار می شود.

وی گفت: اهدای پنج کارت یک میلیون ریال در هر بخش و هفت جایزه ویژه در مجموع ۱۷ برگزیده خواهد داشت.

مدیر اجرایی پویش مردمی غدیر بیان کرد: هدف از این برنامه آشنایی مردم بویژه جوانان و نوجوانان با فرهنگ غدیر، کتاب رایگان و فرهنگ مطالعه است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر به خبرنگار ایرنا گفت: عید غدیر خم مایه اتحاد مسلمانان جهان و زمینه ساز ظهور منجی بشریت (عج)، عید میثاق با ولایت است.

غلامرضا ناطقی پور افزود: روز غدیر باعث ناامیدی دشمنان و امید و شادی مسلمانان و نشانه استقامت در حفظ اسلام و راه مستقیم رسیدن به کمال انسانی است.‏

وی گفت: طرح فرهنگی معنوی پویش مردمی غدیر در راستای آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ غدیر و ولایت و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

دیدگاه خود را بنویسید