سر خط خبرها:

طرح ضربتی واکسیناسیون روستائیان در استان بوشهر اجرا می‌شود

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: برای دسترسی روستائیان به واکسن کرونا، طرح ضربتی واکسیناسیون جامعه روستایی بزودی در این استان اجرا می‌شود...

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: برای دسترسی روستائیان به واکسن کرونا، طرح ضربتی واکسیناسیون جامعه روستایی بزودی در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، عبدالکریم گراوند یکشنبه شب در نشست ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر افزود: فرمانداران برای اجرایی شدن طرح ضربتی واکسیناسیون جامعه روستایی امکانات خودروی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی اکیپ‌های سیار برای تزریق واکسن کرونا به جامعه روستایی ضروری است.

گراوند اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یکهزار و ۸۹۷ نفر در استان بوشهر جان خود را از دست داده‌اند که یکهزار نفر از آنان در پیک پنجم و در مدت ۱۰ هفته فوت شدند و این بیانگر روزهای سخت استان بوشهر در این مدت است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: سرعت بخشی در روند واکسیناسیون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله اولویت‌های این استان در این شرایط است.

وی اظهار کرد: امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌ روند مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان بوشهر روبه کاهش است به نحوی که شمار مبتلایان در استان به ۳۵۳ نفر رسیده است.

گراوند تاکید کرد: غفلت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب گرفتار شدن دوباره در دام ویروس کرونا می‌شود به همین دلیل باید از هرگونه ساده انگاری پرهیز کرد.

وی تزریق واکسن به والدین دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: مرکز تجمیعی واکسیناسیون آموزش و پرورش استان بوشهر باید همواره فعال باشد و تقویت شود.

دیدگاه خود را بنویسید