سر خط خبرها:

تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان بوشهر آغاز شد

فکرشهر: در همین راستا، رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر نیز امروز گفت: تزریق دز سوم واکسن کادر درمان از امروز ۲۶ مهر در این مرکز درمانی شروع شد و این طرح واکسیناسیون شامل کارکنانی می‌شود که حداقل ۶ ماه از تزریق دُز دوم واکسن آن‌ها گذشته باشد...

فکرشهر: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت که در تاریخ 25 مهر 1400 از سیمای مرکز بوشهر پخش شد گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان از روز دوشنبه 26 مهر در استان بوشهر آغاز می‌شود.

به گزارش فکرشهر، دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامتی که در بخش مراقب‌های ویژه مشغول به فعالیت بوده، اکنون طبق بخشنامه وزارت بهداشت آن دسته از افرادی که قریب به 7 ماه از تزریق دوز دوم آنها گذشته دوز سوم واکسن برایشان تزریق می‌شود.

 وی در مورد ایمنی زایی واکسن افزود: طبق تحقیقات انجام شده واکسیناسیون می‌تواند زنجیره انتقال بیماری را بشکند و کنترل کند ولی ایمنی صد در صد ایجاد نخواهد کرد همچنین پژوهشگران دریافته‌اند که به طور متوسط افرادی که واکسینه شده‌اند 11 برابر کمتر فوت و 6 برابر کمتر بستری شده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: طبق رنگبندی جدید سامانه ماسک خوشبختانه در استان بوشهر 5 شهرستان گناوه، دشتستان، دیر، جم و کنگان به رنگ آبی و 5 شهرستان دیگر به رنگ زرد درآمده که در نگاه کلی استان بوشهر در وضعیت آرام و کم خطر بیماری کرونا قرار دارد.

دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: در استان بوشهر 80 درصد از جمعیت بالای 18 سال یک دوز  واکسن را دریافت کرده و قریب به 50 درصد از افراد بالای 18 سال هر دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند..

وی در مورد افرادی که واکسینه نشده‌اند، بیان کرد: در ستاد مقابله با کرونا تصمیماتی در مورد افرادی که واکسینه نشده‌اند از جمله کارمندان، اصناف و رانندگان گرفته شده که به تدریج به مرحله اجرا در خواهد آمد.

زنان باردار و افرادی که دارای بعضی بیماری‌های مزمن هستند باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد تزریق واکسن آنفولانزا گفت: فصل پاییز زمان تزریق واکسن آنفولانزا بوده که یکسری از افراد از جمله زنان باردار و افرادی که دارای بعضی از بیماری‌های مزمن هستند باید حتما آنرا تزریق کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: به زودی کد ملی افرادی که واکسینه شده‌اند طبق سامانه مشخصی به تمام ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی ارسال خواهد شد تا طبق آن لیست به مراجه کنندگان خدمات ارائه شود.

تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان بوشهر آغاز شد

در همین راستا، رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر نیز امروز گفت: تزریق دز سوم واکسن کادر درمان از امروز ۲۶ مهر در این مرکز درمانی شروع شد و این طرح واکسیناسیون شامل کارکنانی می‌شود که حداقل ۶ ماه از تزریق دُز دوم واکسن آن‌ها گذشته باشد.

 عاطفه اسفندیاری با اشاره به اینکه دز اول واکسن کادر درمان اسفند ۱۳۹۹ تزریق شده است، ادامه داد: تزریق دُز دوم هم با توجه به نوع واکسن بین ۲۸ روز تا یک ماه بعد انجام شد و امروز هم دز سوم به  همکارانی تزریق می‌شود که دز دوم را حداکثر تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ تزریق کرده‌اند و حالا ۶ ماه از تزریق آن می‌گذرد.

وی عنوان کرد: امروز ۲۰۰ دز واکسن دریافت کردیم و روز چهارشنبه هم یک محموله دیگر را دریافت خواهیم کرد که بر اساس اسامی تهیه شده تزریق می‌شود و اولویت تزریق نیز با کارکنانی است که در بخش آی سی یو بیماران کرونایی مشغول به کار هستند.

رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر خاطرنشان کرد: در این مرکز آموزشی درمانی هزار و ۲۵۴ واکسن دز دوم به کادر درمان تزریق شده و به همین تعداد نیز دُز سوم تزریق می‌شود.
 

دیدگاه خود را بنویسید