سر خط خبرها:

یک نماینده: از تیم مذاکره کننده گلایه داریم / به جرأت می‌توان گفت مجلس کمترین اطلاعات را از روند مذاکرات دارد / اینکه گفته می‌شود سپاه مانع به نتیجه نرسیدن مذاکرات است، دروغ است

فکرشهر:  نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها تاکید کرد: تعلل طرف‌های غربی در اجرای تعهدات خود، برجام را به بن‌بست کشیده و این به نفع طرف‌های غربی است که تا دیر نشده پای میز مذاکره بازگردند.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، محمدحسن آصفری با اشاره به روند مذاکرات هسته ای، بیان کرد: به جرأت می‌توان گفت مجلس شورای اسلامی کمترین اطلاعات را از روند مذاکرات دارد و در جریان نیست که چه اقداماتی در روند مذاکرات صورت گرفته است؟ که این قابل قبول نیست. ما این گلایه را از تیم مذاکره کننده داشته و انتظار داریم که مجلس را در جریان روند مذاکرات قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی گام‌هایی را که باید، در مسیر مذاکرات برداشته است و امروز نوبت طرف‌های غربی است که به تعهدات برجامی خود عمل کنند. عمل نکردن طرف‌های غربی به تعهدات خود سبب شده تا برجام به بن بست کشیده شود. از نظر بنده علت ایجاد این بن بست در مسیر مذاکرات عملکرد خوش بینانه تیم مذاکره کننده قبلی است. اگر مقداری به نظر منتقدین هم توجه می‌شد شاید امروز فرجام برجام بن بست نبود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مطمئنا این مجلس و دولت اجازه نخواهد داد که مذاکرات در بن بست باقی بماند و طرف مقابل، هم ما را در مذاکرات متوقف کرده و هم به تعهدات خود عمل نکند. مجلس شورای اسلامی مصوباتی مانند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را بر روی میز دارد و در زمان لازم آن را ارائه خواهد کرد. بهتر است طرف‌های غربی و آمریکایی‌ها دست از شیطنت بردارند و به تعهدات خود عمل کنند.

فردا دیر است

آصفری در پایان تاکید کرد: اینکه گفته می‌شود سپاه مانع به نتیجه نرسیدن مذاکرات است، یک دروغ است. این دروغی است که از سوی طرف آمریکایی مطرح می‌شود. اصلا چنین موضوعی مطرح نیست، این طرف‌های مقابل هستند که بهانه‌هایی را روی میز آورده که مذاکرات را با مشکل مواجه کرده است. طرف غربی فکر می‌کند توانمندی که ما ۶ سال پیش در زمینه غنی سازی اورانیوم داشتیم، امروز دیگر وجود ندارد، ولی باید متوجه باشند که این توانمندی روز به روز در حال تقویت است و فردا دیگر بازگشت ایران پای میز مذاکره به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و قطعا ما امتیازات بیشتری را خواهیم خواست. به نفع غربی‌ها است که تا دیر نشده پای میز مذاکرات بازگردند و نسبت به تعهدات خود عمل کنند.

دیدگاه خود را بنویسید