سر خط خبرها:

نارضایتی فرماندار دشتستان از بازسازی مناطق زلزله زده

فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت: روند بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده دشتستان رضایت بخش نیست و انتظار داریم این روند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت: روند بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده دشتستان رضایت بخش نیست و انتظار داریم این روند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

به گزارش فکرشهر و به نقل از ایرنا، ارسلان زارع در بازدید از مناطق زلزله زده دشتستان در روستای راهدار افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات گسترده در بازسازی انجام داده و همکاری شایسته با مردم زلزله زده داشته که جای قدردانی دارد.

وی اظهارکرد: در شهرستان دشتستان از هزارو 800 واحد احداثی تاکنون بازسازی هزارو 200 واحد آغاز شده است.

زارع افزود: از هزار و700 واحد تعمیری نیز کار تعمیر و دیوارکشی محوطه حدود یکهزار واحد شروع شده است.

رییس ستاد بازسازی استان بوشهر درباره پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: از یکهزار و 800 واحد احداثی در مجموع یکهزارو 716 واحد قسط های اول، دوم و سوم آنها به صورت بلاعوض تا سقف 50 میلیون ریال پرداخت شده است.

سالار عبدالهی افزود: یکهزارو 450 نفر در مجموع مبلغ نقدی و بلاعوض بین پنج تا 20 میلیون ریال برای تعمیرات و دیوارکشی واحد خسارت دیده از زلزله دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: بازسازی در مناطق زلزله زده بیشتر در روستاها با مشارکت و همکاری خوب مردم در دست اجراست.

عبداللهی اضافه کرد: بیشتر مشکل دربازسازی واحدهای خسارت دیده در شهرهای برازجان و آبپخش است که خواستار همکاری بیشتر شهرداری و نظام مهندسی با مردم و ستاد بازسازی هستیم.

عبدالهی بیان کرد: ردیف اعتباری و بانکی برای پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از زلزله دشتستان از سوی بانک های ملت، ملی، صادرات و کشاورزی و تجارت ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: اکنون بانک صادرات مجوز پرداخت 800 وام به میزان 250 میلیون ریال را به واحدهایی که در زلزله به صورت کلی خسارت دیده اند را صادر کرده که بزودی پرداخت می شود.

زلزله 5.7 ریشتری هفتم آذر امسال در شهرستان دشتستان علاوه بر تلفات جانی باعث خسارت به بیش از شش هزار واحد مسکونی شد.