سر خط خبرها:

قائم مقام سازمان راهداری: تلفات حوادث جاده‌ای ۱۶.۵ درصد کاهش یافت

فکرشهر: قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: با انجام پروژه‌های زیرساختی و اصلاحی در راه‌ها، تلفات حوادث جاده‌ای در نیمه نخست امسال ۱۶.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش فکرشهر و به نقل از ایرنا، داریوش امانی در مراسم آغاز طرح زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در شهرستان گناوه افزود: در این مدت با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی ۲۷۰ نقطه پر حادثه در راه‌های کشور اصلاح و خطر خیزی آنها برطرف شده‌است و هم اکنون ۵۰۰ نقطه جدید در دست اصلاح قرار دارد.

وی ادامه داد: این سازمان امسال با آماده‌سازی ۹۴۰ راهدارخانه ثابت و سیار، ۹۶۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و تامین شن و نمک مورد نیاز به استقبال فصل سرما می‌رود.

امانی گفت: با توجه به تجمع خودروها و ایجاد صف‌های طولانی، افزایش آلایندگی‌های زیست محیطی در پشت گیت‌های عوارضی طرح پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌های کشور در دست اجراست و هم اکنون این سیستم در  آزادراه‌های دولتی مستقر شده و در حال تسری به آزادراه‌های مشارکتی است.

 قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: سیستم پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها هم اکنون در مسیر آزادراهی تهران - قم- کاشان - اصفهان نصب شده‌است و طبق دستور رئیس جمهوری آزاد راه قزوین-رشت نیز تا ۲ ماه دیگر به طور کامل از این سیستم برخوردار می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود شرایط سخت تحریم اما در۲ هفته گذشته با ۲هزار و ۷۰۰ کیلومتر در قالب طرح ابرار راه روستایی و پیش از این نیز پروژه‌های سیل در کشور افتتاح شد.

امانی یادآور شد: اجرای این پروژه‌ها نشان می‌دهد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور براساس برنامه تدوین شده در مسیر حرکت قرار دارد و تلاش شده کوچکترین وفقه‌ای در خدمت رسانی به مردم دراین بخش به وجود نیاید.

وی در باره استان بوشهر ادامه داد: بوشهر از استان‌های پرکار و پرتلاش است و رتبه اول تا پنجم کشور در بخش ایمنی را به خود اختصاص داده‌است.

امانی گفت: تلاش می‌شود با اذن رهبرمعظم انقلاب راهدارانی که در حین خدمت و انجام ماموریت جان می‌دهند، به عنوان شهید خدمت معرفی شوند.

وی یادآور شد: استان بوشهر از نظر ایمنی و کاهش تلفات جزو ۶ استان نخست کشور است و این توفیق با همکاری، هماهنگی و انسجام همه همکاران این توفیق حاصل شده‌است.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: استان بوشهر مشکلی در زمینه اجرای پروژه‌ها ندارد و تنها با کمبود قیر روبرو است که تلاش می‌شود این مشکل برطرف شود.

 وی تاکید کرد: هرچند کمبود اعتبارمشکل ساز است اما تلاش شده مشکلی در زمینه اجرای مسئولیت‌ها و پروژه‌ها به وجود نیاید.

دیدگاه خود را بنویسید