سر خط خبرها:
کارشناس هواشناسی:

سرعت وزش باد در استان بوشهر افزایش می‌یابد/ احتمال خیزش گرد و غبار

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال خیزش گرد و غبار در استان خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در استان بوشهر افزایش می‌یابد...

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال خیزش گرد و غباردر استان خبر داد و گفت: سرعت وزش باد در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا در برخی از ساعات با افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی بر روی خلیج فارس و در سواحل استان، دریا به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود طی روز سه شنبه از شدت وزش بادها کاسته شود اما مجدداً از روز چهارشنبه با افزایش سرعت وزش بادهای شمالی و تداوم وزش آن تا روز جمعه، سواحل استان در این مدت مواج و متلاطم خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همراه با وزش باد، احتمال خیزش گردوخاک نیز در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان غالباً صاف همراه با غبار محلی، طی ساعاتی وزش باد و گاهی همراه با گردوخاک و فردا در برخی نواحی جنوبی مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا غربی و در نواحی جنوبی گاهی جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ و از امشب به تدریج در سواحل شمالی و مرکزی و در فراساحل جنوبی ۱۲ تا ۴۲ گاهی بیش از ۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی بیان کرد: ارتفاع موج ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی و در فراساحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید